Порядок надання відгулу за роботу у вихідний

Відповідно до статті 72 КЗпП робота у вихідний може компенсуватися за згодою сторін наданням іншого дня відпочинку (відгулу) або у грошовій формі у подвійному розмірі.

Спосіб компенсації роботи у вихідний (надання іншого вихідного чи підвищеної оплати) визначається за згодою сторін, і в наказі про залучення працівників до роботи у вихідний роботодавець має конкретно зазначити, у який саме спосіб працівникові буде компенсуватися робота у вихідний.

Питання щодо конкретної дати надання відгулу за роботу у вихідний вирішується за погодженням між працівником (на підставі його заяви) та роботодавцем з урахуванням інтересів обох сторін, а також із застосуванням положень колективного договору.

У випадку виникнення конфліктних ситуацій доцільним є залучення для їх вирішення виборного органу первинної профспілкової організації, який згідно із частиною другою статті 71 КЗпП надавав згоду на залучення працівника до роботи у вихідний день.

Використання працівником на власний розсуд права на відгул вважатиметься неявкою на роботу без поважних причин, що згідно з пунктом 4 статті 40 КЗпП може бути підставою для звільнення працівника за прогул.

Відповідні роз’яснення розміщені на сайті Профспілки працівників освіти і науки України.

0