Оподаткування води, кави та засобів гігієни

В індивідуальній податковій консультації  ДПСУ роз’яснила питання щодо особливостей податкового обліку витрат, понесених на придбання продовольчих товарів (бутильована вода, кава, чай, цукор) та/або товарів господарського призначення (засоби гігієни) для використання співробітниками компанії в межах господарської діяльності підприємства.

У частині справляння податку на прибуток роз’яснюється, що нормами ПКУ не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування, що виникають за операціями з придбання продовольчих товарів (бутильована вода, кава, чай, цукор) та/або товарів господарського призначення (засоби гігієни). А питання формування витрат у бухгалтерському обліку належить до компетенції Міністерства фінансів України.

Оскільки коригування не передбачено, з цього випливає, що такі витрати можна враховувати в зменшення об’єкта оподаткування податком на прибуток. Але все ж дивною виглядає позиція податківців, що за роз’ясненнями стосовно складу витрат вони направляють до Мінфіну, але при цьому самі перевіряють правильність обчислення об’єктом оподаткування податку на прибуток.

Що стосується справляння ПДФО та ВЗ, то тут, схоже, податківці остаточно зайняли вже нову позицію: норми пп. 164.2.17 ПКУ (він визначає склад доходів у вигляді додаткового блага) не містять посилань на те, що доходи, одержані платником податку у вигляді безоплатного харчування, не оподатковуються ПДФО; зазначене лише може вказувати на те, що такі доходи не є додатковим благом. І тут же додають, що хоча товариством і висловлювалася позиція щодо неможливості персоніфікувати отриманий працівниками дохід у вигляді безоплатного харчування, на їхню думку, неможливість персоніфікувати отриманий дохід не може слугувати підставою для звільнення працівника від сплати відповідних податків та зборів.

0