Округлення місячного розміру окладу працівника — Мінсоцполітики

Мінсоцполітики розглянуло ситуацію, коли особа працює на умовах неповного робочого часу (0,1, 0,25, 0,50, 0,99 ставки) і його роботу оплачують, виходячи з окладу (тарифної ставки) та фактично відпрацьованого робочого часу. Фахівці відомства наголосили: законодавство не містить вимоги округлювати копійки до гривні для визначення розміру посадового окладу за роботу на неповну ставку.

Посадові оклади (тарифні ставки) за розрядами ЄТС у бюджетній сфері визначають, перемноживши оклад (ставку) працівника 1-го тарифного розряду на відповідний тарифний коефіцієнт. Якщо посадовий оклад (тарифна ставка) визначена у гривнях із копійками, то цифри до 5 відкидають, від 5 і вище — округляють до гривні. Така вимога абз. 3 примітки 1 в додатку 1 до Постанови № 1298. Проте тут йдеться про вимогу до розміру посадового окладу у штатному розписі, але  не до фактичного розміру посадового окладу за відпрацьований місяць.

Тому не потрібно робити жодних округлень, якщо фактично рахуємо посадовий оклад працівнику, який працює в режимі неповного робочого часу.

Про це йдеться в листі Мінсоцполітики.

 

0