Норми робочого часу для лікарів амбулаторної поліклініки — Держпраці

Норми робочого часу медичних працівників визначені наказом МОЗ.

Питання організації роботи (праці) лікарів і фахівців із базовою та неповною вищою медичною освітою (середнього медичного персоналу), амбулаторного прийому хворих, виконання роботи у стаціонарі (чергування), на дільниці, проведення санітарно-просвітньої та профілактичної роботи, диспансеризації тощо, протягом їхнього робочого дня чи окремих днів тижня вказаним наказом не регулюються.

Тривалість робочого дня конкретного лікаря визначається з урахуванням його функціональних обов’язків за конкретною посадою, що, як правило, визначається посадовою інструкцією, виходячи із завдань, покладених на заклад охорони здоров’я чи на його структурний підрозділ. Якщо до посадових обов’язків лікаря належить лише амбулаторний прийом хворих і жодної іншої роботи він не повинен виконувати, тоді тривалість робочого тижня становить 33 години.

Якщо ж передбачено ще й інші обов’язки, зокрема, робота у стаціонарі (чергування), на дільниці, проведення санітарно-просвітньої та профілактичної роботи, диспансеризації тощо, то він має працювати 38,5 годин на тиждень. Правилами внутрішнього трудового розпорядку або графіком роботи (змінності) для такого лікаря можуть бути виділені певні дні тижня, коли він зайнятий винятково амбулаторним прийомом хворих, тому в ці дні тривалість його робочого дня має становити 6 годин 36 хвилин за п’ятиденного робочого тижня, решту днів тижня лікар повинен працювати по 7 годин 42 хвилини. Якщо такі умови в локальних актах закладу охорони здоров’я не встановлені, тривалість робочого тижня становить 38 годин 30 хвилин.

 

0