Неплатників аліментів притягатимуть до адмінвідповідальності та накладатимуть обмеження одночасно — Мін’юст

Мін’юст продовжує випускати інформаційні листи у зв’язку з нещодавнім набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» та вкотре нагадав, що відповідно до змісту положень нової редакції частини дев’ятої статті 71 Закону про виконавче провадження, державний виконавець, за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за шість місяців, виносить постанови:

  • про встановлення тимчасового обмеження боржника в праві виїзду за межі України;
  • про встановлення тимчасового обмеження боржника в праві керування транспортними засобами;
  • про встановлення тимчасового обмеження боржника в праві користування зброєю;
  • про встановлення тимчасового обмеження боржника в праві полювання.

Але винесення таких постанов є обов'язком державного виконавця. Перед винесенням цих постанов наявність у боржника паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також документів, які встановлюють його право на керування транспортними засобами, користування зброєю та полювання, не перевіряється.

Постанови, виготовляються за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження (загальна постанова без затвердження), підписуються державним виконавцем та скріплюються печаткою органу державної виконавчої служби та підлягають направленню сторонам виконавчого провадження не пізніше наступного робочого дня з дня їх винесення. На оскарження відведено 10 робочих днів із дня, коли боржник дізнався про їх винесення. Водночас копії постанов отримують і держоргани.

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за шість місяців, державний виконавець зобов'язаний скласти протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 1831 КУпАП, і надсилати його для розгляду до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби.

0