Надбавка за стаж роботи працівникам центрів соціальних служб

Кабінет Міністрів на своєму засіданні прийняв постанову «Деякі питання оплати праці працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді», яка передбачає встановлення надбавки за стаж роботи зазначеним працівникам. У Мінсоцполітики наголошують, що проект акта був розроблений з метою збереження кадрового потенціалу, насамперед фахівців, які мають досвід у сфері соціальної роботи.

Як відомо, після набрання чинності Законом України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII працівники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді втратили статус державних службовців. Постановою Уряду від 22 липня 2016 р. № 462 цим працівникам установлено тарифні розряди за Єдиною тарифною сіткою розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери.

Питання встановлення надбавки за стаж роботи на посадах у центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді залишилося неврегульованим.

З переходом на нові умови оплати праці 2793 працівники втратили можливість отримувати надбавку за вислугу років, з них 955 працівників мають стаж роботи понад 10 років, 405 — понад 15 років, 162 — понад 20 років, 46 — понад 25 років.

Оскільки заробітна плата працівників центрів, визначена за новими умовами, менша в середньому на 40–42 % заробітної плати державних службовців відповідних категорій, таке зменшення заробітної плати могло призвести до втрати кадрового потенціалу в цій сфері.

Прийнята Урядом постанова передбачає встановлення керівникам центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, їхнім заступникам, керівникам структурних підрозділів з основного виду діяльності та фахівцям із соціальної роботи надбавки до посадового окладу за стаж роботи в центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді залежно від стажу роботи в таких розмірах: понад три роки — 10 %, понад 10 років — 20 %, понад 20 років — 30 %.

Установлення надбавки до заробітної плати сприятиме соціальній захищеності працівників зазначених центрів, забезпеченню стабільності та послідовності соціальної роботи на місцевому рівні та запобіганню плинності кадрів у цій сфері, зазначають у Мінсоцполітики.

Обсяги видатків визначатимуться щороку під час складання проектів місцевих бюджетів на рік.

 

0