Надання та розрахунок декретних у разі продовження листка непрацездатності на 14 календарних днів — Держпраці

Листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами видається за місцем спостереження за вагітною за 30 тижнів вагітності воднораз на 126 календарних днів (70 календарних днів до передбачуваного дня пологів і 56 — після).

В разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді, на підставі запису в історії пологів та обмінній карті вагітної, засвідченого підписом головного лікаря та печаткою лікувально-профілактичного закладу, де відбувались пологи, за місцем спостереження за вагітною додатково видається листок непрацездатності  на 14 календарних днів, крім жінок, яких віднесено до I–IV категорій  постраждалих у наслідок аварії на ЧАЕС. Тобто цей листок непрацездатності є продовженням попереднього листка непрацездатності (виданого на 126 к. дн.) і допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі в розмірі 100 % середньої заробітної плати (доходу), незалежно від страхового стажу працівниці та повністю виплачується за рахунок коштів ФСС.

Розраховувати нову середньоденну зарплату за календарний день не потрібно. Вона вже розрахована – для оплати першого лікарняного по вагітності та пологах.

Роз’яснення надано головним державним інспектором Управління Держпраці у Полтавській області.

 

0