Міністерство оборони України зменшить кількість додаткових виплат військовим і збільшить посадові оклади. Як пояснив заступник Директора департаменту фінансів Міноборони України Сергій Галінський, це передбачено постановою КМУ від 30 серпня 2017 р. і яка набере чинності 1 січня 2018 р.
«Збільшення посадових окладів — у середньому у 4,5 раза. Наприклад, посадовий оклад стрільця був 530 грн — став 2700 грн. Командира танку був 720 грн — став 3170 грн. Командира бригади був 1200 грн — став 7000 грн», — зазначив офіцер.
Зміни торкнулися і окладів за військовим званням. Так, наприклад, розмір окладу за військове звання «солдат» збільшився з 30 до 560 гривень, «майор» — зі 125 до 1420 гривень. Таким чином, оклади за військове звання підвищено у рази.
Окрім цього, прийняття постанови дасть змогу з 1 січня наступного року зменшити частку додаткових видів у структурі грошового забезпечення. Так, постановою скасовано 20 додаткових надбавок та винагород з 36, які існують зараз.
«Це дасть змогу кожному військовослужбовцю розуміти, які види грошового забезпечення він отримує та за що. А розмір додаткових видів становитиме всього 40 %, у той час як сьогодні він складає аж 85 %», — зазначив заступник директора Департаменту фінансів Міноборони.
Також згідно з постановою підвищаться розміри посадових окладів курсантів: в середньому в 2,7 раза — з 208 до 560 грн, військовослужбовців строкової служби — в середньому у 2,6 раза — з 172 до 450 грн.
«Цією постановою запроваджено таку новацію, як прирівняння розмірів посадових окладів окремих категорій сержантів до посадових окладів офіцерського складу. Зроблено це також з метою наближення до стандартів НАТО. Наприклад, планується встановити розміри посадових окладів за посадами «головний сержант роти» — на рівні посади командира взводу, «головний сержант бригади» — на рівні посади заступника командира батальйону. Такого в практиці Збройних Сил України ще не було», — підкреслив полковник Сергій Галімський.