Мільйонний штраф за неправильне оформлення ЦПД з працівниками: трудові перевірки в дії

Управління Держпраці у Хмельницькій області по результатам перевірки  наклало більше одного мільйона гривень штрафу на підприємство, яке виконує будівельно-монтажні роботи за порушення вимог щодо укладення трудових договорів та оформлення трудових відносин із працівниками.

Під час інспекційного відвідування інспектори виявили факт будівельно-монтажних та оздоблювальних робіт щодо утеплення багатоповерхового житлового будинку дев’ятьма працівниками, з якими підприємство уклало цивільно-правові угоди.

Однак, після безпосереднього ознайомлення із змістом наданих документів названих роботодавцем «цивільно-правовий договір», встановлено, що в них взагалі не визначено жодного розміру (визначення, розрахунку) в цифровому значенні вартості виконаних робіт (наданих послуг) у грошовому визначенні.

Надані примірники ЦПД у своєму змісті не мають жодних конкретних норм та пунктів, статей, які б передбачали що сторони, укладаючи такий правочин, керувались саме відповідними нормами, статтями чи розділами нині чинного ЦКУ.

Також роботодавцем не було надано жодних документів та інформації, які б свідчили, що особи, які виконують роботу, діють як самостійні суб’єкти господарювання, фізичні особи, приватні підприємці та мають відповідні дозвільні документи на проведення робіт підвищеної небезпеки, є власниками чи орендують матеріали та необхідні інструменти, устаткування для таких робіт.

Відповідно до статті 265 КЗпП за кожного неоформленого працівника передбачений штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Так, підприємству доведеться сплатити штраф на загальну суму 1 мільйон 5 тисяч 210 гривень.

 

0