Майже 300 тисяч штрафу за використання нелегальної праці

Керівництвом Управління Держпраці у Хмельницькій області, за матеріалами документальної позапланової виїзної перевірки ГУ ДФС у Хмельницькій області, накладено майже 300 тисяч штрафу на фізичну особу — підприємця за порушення вимог щодо укладення трудових договорів, оформлення трудових відносин із працівниками та своєчасності виплати заробітної плати та відрахувань із неї.

Штраф на фізичну особу-підприємця накладено в рамках співпраці Державної служби України з питань праці з органами ДФС України та органами ПФУ.

Згідно з документальною позаплановою виїзною перевіркою ГУ ДФС у Хмельницькій області з питань укладення з найманими працівниками трудових договорів встановлено, що за період з 1 травня 2017р. до 30 червня 2017 р. ФОП використовував працю трьох працівників (двох продавців та одного бармена) без належного оформлення трудових договорів, що підтверджується актами перевірок та наданими поясненнями працівників, які виконували роботу без офіційного працевлаштування, чим порушено частину третю статті 24 КЗпП.

Також з'ясовано, що за травень 2017 р. заробітна плата найманим працівникам ФОП була виплачена з порушенням строків та періодичності її виплати, чим порушено статтю 115 КЗпП України та статтю 24 Закону України «Про оплату праці».

Відповідно до статті 265 КЗпП за кожного неоформленого працівника передбачений штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Підприємцю доведеться сплатити штраф на загальну суму 291 тисяча 200 гривень, включаючи інші порушення трудового законодавства.

Наразі механізм накладення на суб’єктів господарювання та роботодавців штрафів за порушення законодавства про працю, передбачений частиною другою статті 265 КЗпП, визначено Порядком накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення.

Відповідно до пункту 2 Порядку вищевказані штрафи можуть бути накладені на підставі акта документальної виїзної перевірки ДФС, її територіального органу, під час якої виявлені порушення законодавства про працю.

Уже в наступному 2018 р., в межах пенсійної реформи планують посилити вимоги для отримання пенсії за віком. Зокрема, для отримання пенсії в 60 років потрібно мати як мінімум 25 років стажу. Тому працівники повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору, а також регламентацію трудових відносин відповідно до вимог чинного трудового законодавства. У разі відмови роботодавця кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своїх трудових прав. Більш того в разі виявлення порушення трудових прав працівник може своєчасно звернутися з позовом до суду щодо дій роботодавця, який позбавив його соціальних гарантій.

 

0