Контроль за грошовими переказами

Міністерство фінансів України оприлюднило проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Цим документом, зокрема, запропоновано ввести ідентифікацію клієнта і встановлювати мету проведення фінансової операції при здійсненні переказів (у т. ч. міжнародних), без відкриття рахунку на суму, що перевищує 30 000 грн. Такі операції повинні будуть супроводжуватися повною інформацією про платника і одержувача переказу коштів (включаючи місце проживання, серію і номер паспорта, ідентифікаційний код).

Для переказів на суму менше 30 000 грн достатньо буде мінімальної інформації про ініціатора та отримувача переказу (ПІБ або найменування юрособи, номер рахунку або унікальний обліковий номер фінансової операції, який дозволяє здійснити відстеження операції).

У разі відсутності вищевказаної інформації суб’єктам первинного фінмоніторингу буде заборонено здійснювати переказ коштів.

Ці вимоги не поширюються на операції зняття коштів з власного рахунку, переведення коштів з метою сплати податків, штрафів, комунальних платежів, при використанні електронних грошей для оплати товарів або послуг, переведення менше 30 000 грн для оплати товарів або послуг (за умови, що платіжна система може відстежити переказ коштів і визначити особу, яка уклала договір з одержувачем про поставки товарів або надання послуг), а також операції із забезпечення проведення переказу коштів, здійснювані операторами послуг платіжної інфраструктури. Крім того, передбачається підвищення порога операцій, які підпадають під фінмоніторинг, зі 150 000 грн до 300 000 грн.

0