Гнучкий графік роботи — законопроект профспілок

Федерація профспілок України висловила свою позицію щодо підготовленого Мінсоцполітики проекту закону про гнучкі форми організації праці.

У вказаному законопроекті йдеться про можливість встановити гнучкий режим робочого часу, укладати трудовий договір на умовах дистанційної (надомної) роботи, а також — про дозвіл окремим категоріям працівників самостійно планувати свій робочий час.

Гнучкий режим робочого часу можна  буде встановити за погодженням між роботодавцем та працівником на визначений строк чи безстроково під час прийняття на роботу або згодом.

Такий режим робочого часу може передбачати:

  • фіксований час, коли працівник повинен бути на робочому місці;
  • змінний час, коли працівник сам визначає момент початку та закінчення роботи, та час перерви для відпочинку і харчування, який пропонують не обмежувати двома годинами.

Однак, як зазначають профспілки, чинне законодавство і зараз передбачає можливість запровадити ГРРЧ, цю опцію роботодавці використовують. Зокрема, у 2006 р. Мінпраці затвердило «Методичні рекомендації щодо встановлення гнучкого режиму праці», які регулюють умови та порядок запровадження ГРРЧ.

Положення вказаного законопроекту частково повторюють ці рекомендації. Разом із тим, законопроект передбачає, що певні категорії працівників матимуть переважне право на роботу із застосуванням ГРРЧ.


 

0