Фонд соціального страхування впроваджує адресну допомогу

Прогресивний принцип «гроші ходять за людиною» дав змогу спростити відшкодування витрат на реабілітаційне лікування та оздоровлення.

Під страховим захистом Фонду соціального страхування України нині перебувають 12 мільйонів осіб, а також понад 207 тисяч потерпілих на виробництві та членів їхніх сімей постійно отримують страхові виплати зі страхування від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. Фонд забезпечує своєчасно і у повному обсязі виконання своїх зобов’язань перед застрахованими особами, потерпілими на виробництві та членами їхніх сімей, зокрема щодо надання матеріального забезпечення, страхових виплат, медичних і соціальних послуг, які становлять понад 92 % видаткової частини бюджету Фонду.

Підвищення виплат

Один із пріоритетів Фонду — і надалі продовжувати практику підвищення соціальних стандартів. На виконання постанови КМУ «Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та членам їх сімей» із 1 січня проведено осучаснення страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їхніх сімей за 2008–2011 рр. Підвищення торкнулося майже 170 тисяч осіб, або 82 % усіх отримувачів страхових виплат у Фонді, розмір їхніх щомісячних страхових виплат збільшився в середньому на 464 гривні.

Наступного разу виплати потерпілим на виробництві та членам їхніх родин підвищаться у березні поточного року. Тоді буде збільшено розмір щомісячних страхових виплат усім потерпілим на виробництві та членам їхніх сімей на 20 %. Розмір страхових виплат буде перераховано майже 207 тисячам осіб. Це дасть змогу збільшити щомісячну страхову виплату майже на 500 гривень.

Також передбачено, що для потерпілих, у яких після проведеного перерахування розмір щомісячної виплати в перерахунку на 100 % втрати працездатності буде меншим від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2017 р., встановити новий розмір щомісячної страхової виплати з урахуванням відсотка втрати працездатності та розміру мінімальної заробітної плати 3200 гривень.

Новий механізм надання послуг

Уже з початку цього року запрацював новий механізм забезпечення відновлювальним лікуванням: замовлення та розподіл путівок на відновлювальне лікування за рахунок коштів Фонду замінило адресне забезпечення медичною реабілітацією. І вже цією програмою скористалися майже 1700 осіб.

Фактично спрощено порядок забезпечення відновлювальним лікуванням. Тепер після висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я щодо необхідності реабілітації за певним профілем у лікарню до пацієнта прибуває фахівець Фонду та разом із хворим заповнює заяву про забезпечення реабілітаційним лікуванням. Застрахованій особі надається перелік санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації, які відповідають вимогам за профілем його хвороби, та пропонується обрати санаторій. Далі Фонд узгоджує із санаторієм, обраним застрахованою особою, можливість приймання на реабілітаційне лікування та дату заїзду хворого. Після цього укладають тристоронній договір — між застрахованою особою, органом Фонду та санаторно-курортним закладом.

Такий крок має на меті забезпечити відновлення здоров’я в реабілітаційних відділеннях санаторіїв значно більшої кількості застрахованих осіб, оскільки цей механізм передбачає розширення мережі закладів охорони здоров’я, які можуть направляти хворих на реабілітаційне лікування.

0