ЄСВ, сплачений членами фермерських господарств, розподілятиметься за видами державного страхування

13 червня на засіданні Уряду прийнято постанову КМУ «Про внесення зміни до пункту 1 додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 р. № 675».

Внесені зміни передбачають доповнення переліку платників єдиного внеску такою категорією, як члени фермерського господарства, якщо вони не належать до кола осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах. 

Отже, зазначену постанову КМУ привели у відповідність до поточної редакції Закону № 2464. Нагадаємо, що з 1 січня 2018 р. завдяки змінам, внесеним у цей закон, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до застрахованих осіб на інших підставах (наприклад, як наймані працівники або підприємці), мають сплачувати ЄСВ за себе самостійно, з доходів, отриманих за результатами діяльності такого фермерського господарства.

Це рішення дасть змогу розподіляти єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який сплачується новою категорією платників — членами фермерського господарства, на всі види соціального страхування.

 

0