Електронний реєстр листків непрацездатності

Фонд соціального страхування інформує, що замість наявної системи видання листків непрацездатності на бланках суворої звітності буде запроваджено електронний реєстр. Він надаватиме доступ лікарям, роботодавцям, застрахованим особам і представникам Фонду доступ у межах повноважень до інформації про листки непрацездатності.

Відповідно до проекту концепції нової системи лікар зможе видавати електронний листок непрацездатності з будь-якого засобу інформатизації (комп’ютер, планшет, смартфон). Ідентифікація та доступ користувача до особистого кабінету в системі реєстру буде проходити за аналогом роботи системи «Приват24».

«У реєстрі буде відображатися час видачі листка непрацездатності, заклад охорони здоров’я та вид захворювання. Далі лікар ставить свій електронний підпис, і лікарняний лист відразу фіксується в реєстрі. З цього моменту його може бачити і роботодавець, і відповідний спеціаліст Фонду соціального страхування України», — зазначив Євген Баженков.

За його словами, всі дані будуть автоматично перевірятися системою на відповідність реєстру страхувальників. І у випадку невідповідності даних документ не буде зареєстровано в системі. Це унеможливить видання листка непрацездатності неіснуючим працівникам неіснуючих підприємств, обіг фальсифікованих і підроблених листків, а також відкриття листка непрацездатності одночасно в декількох закладах охорони здоров’я.

 

0