Допомога по вагітності та пологах для ФОПа — роз’яснює ДФСУ

ФОПи — платники єдиного податку першої групи, які сплачують єдиний внесок у сумі не менш ніж 0,5 мінімального страхового внеску (у 2017 р. — 352 грн), мають право на допомогу по вагітності та пологах, але з урахуванням певних особливостей.

Про це нагадують Закарпатські податківці, посилаючись на норми Закону, в якому сказано, що допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі, яка є підприємцем, у формі матеріального забезпечення, що компенсує втрату доходу за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Така допомога надається застрахованій особі в розмірі 100 % середнього доходу, обчисленого в порядку, установленому КМУ, і не залежить від страхового стажу. Під час обчислення середнього доходу для розрахунку виплат ураховуються всі види доходу в межах граничної суми місячного доходу, на який нараховуються страхові внески.

Оскільки з 1 січня 2017 р. ФОПи — єдинники першої групи — сплачують ЄСВ у сумі не менш ніж 0,5 мінімального страхового внеску, це призвело до неузгодженості зазначеної норми з положеннями частини четвертої статті 19 та частини другої статті 26 Закону № 1105.

Таким чином, до узгодження зазначених норм єдинники першої групи при розрахунку допомоги по вагітності та пологах використовують розмір мінімальної заробітної плати на 2017 р. із застосуванням коефіцієнта 0,5, а саме — 1600 грн (3200 х 0,5).

Податківці зазначили: середній дохід для розрахунку допомоги по вагітності та пологах обчислюється на підставі відомостей, що включаються до звіту про суми нарахованого доходу та суми нарахованого єдиного внеску, що подається до ДФС України.

Тому допомогу по вагітності та пологах підприємцям першої групи єдиного податку необхідно розраховувати з розміру мінімальної заробітної плати на 2017 р. із застосуванням коефіцієнта 0,5. У разі несплати ЄСВ у строки, визначені частиною восьмою статті 9 Закону про ЄСВ, матеріальне забезпечення, виплачене з розміру 0,5 мінімальної заробітної плати, підлягатиме поверненню.

 

0