Мінсоцполітики у листі від 10.05.2017 р. № 1380/0/101-17/282 нагадує, що вичерпний перелік виплат, які не включаються в обчислення середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження, визначений п. 4 Порядку № 100. До них належать, як правило, одноразові виплати.
Доплата до розміру мінімальної заробітної плати є обов’язковою виплатою, яка здійснюється згідно із законодавством і відноситься до додаткової заробітної плати. Зазначена доплата враховується для обчислення середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження.
Коефіцієнт, на який необхідно прокоригувати виплати, які враховуються для обчислення середньої заробітної плати, розраховується шляхом ділення окладу (тарифної ставки), встановленого після підвищення, на оклад (тарифну ставку) до підвищення.
У випадках, коли підвищення тарифних ставок і окладів відбулось у періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, за цим заробітком здійснюються нарахування тільки в частині, що стосується днів збереження середньої заробітної плати з дня підвищення тарифних ставок (окладів).
У разі зміни тарифної ставки (посадового окладу) окремим працівникам у зв’язку з присвоєнням вищого розряду, переведенням на іншу вищеоплачувану роботу (посаду) тощо коригування середньої заробітної плати не провадиться.