ДФС визначила стратегічні ініціативи розвитку до 2020 року

Державною фіскальною службою розроблені Стратегічні напрями розвитку до 2020 року.

Про це повідомляє прес-служба ДФС.

Розроблена стратегія базується на основних принципах діяльності ДФС — адмініструванні податків, зборів, митних платежів та ЄСВ, наданні якісних послуг платникам та сприянні міжнародній торгівлі та підприємницькій діяльності.

Так, визначено дев’ять стратегічних напрямів, за якими ДФС працюватиме у найближчі роки. Перший з них — це ІТ та інфраструктура. Напрям реалізовуватиметься за рахунок автоматизації внутрішніх процедур діяльності ДФС, розбудови сучасної, стабільної та захищеної ІТ-інфраструктури, розвитку митної інфраструктури.

Зокрема, передбачається впровадження автоматизованої системи управління персоналом, запуск автоматизованої системи «Управління документами», створення Проектного Офісу для ведення ІТ-проектів ДФС, побудова комплексної системи захисту інформації, стандартизація вимог до митної інфраструктури та обладнання, оснащення пунктів пропуску, місць митного оформлення тощо.

Не менш важливим та актуальним напрямом є розвиток сервісів. Роботу у сфері надання сучасних і доступних послуг громадянам та бізнесу вже розпочато минулого року, зокрема, впроваджено оновлений Електронний кабінет платника, який має велику популярність серед користувачів. На сьогодні Електронний кабінет забезпечує 95 % послуг для більшості категорій платників податків.

Крім того, заплановано впровадження спеціалізованих програмних продуктів (мобільних додатків) для доступу до онлайн-сервісів фіскальної служби та профільних продуктів податкового адміністрування для бізнесу та фізичних осіб-платників.

Для реалізації наступного стратегічного напряму — ефективного адміністрування податків, зборів та митних платежів — визначено три основних цілі:

  • спрощення адміністрування податків і зборів;
  • розширення бази оподаткування через обмеження можливостей уникнення від оподаткування;
  • вдосконалення та централізація процедур адміністрування митних платежів. 

Так, планується запровадження системи сплати податків та зборів на єдиний рахунок, консолідація ПДФО та ЄСВ, запровадження електронної марки та податку на виведений капітал.

Ефективне впровадження зазначених запланованих цілей дасть змогу, зокрема, і реалізувати наступний напрям — добровільну сплату. Для забезпечення його виконання планується створення окремого підрозділу з питань дотримання вимог податкового та митного законодавства, розробка стратегій і програм.

Митниця та прикордонне співробітництво — наступний напрям розвитку, завданнями якого стануть інтегроване управління кордоном, прискорення проведення митних формальностей, інтеграція України у спільний європейський транзитний простір та оптимізація транзитних процедур, посилення системи управління ризиками та націленого контролю, розбудова правоохоронної функції в митному напрямі.

Ефективне впровадження всіх напрацювань і виконання завдань не можливе без професійних кадрів. Тому розвиток персоналу також визначено одним із стратегічних напрямів. У його рамках найматимуться висококваліфіковані фахівці та підтримуватиметься належний професійний рівень у ДФС. Для цього буде удосконалено практику відбору персоналу, розроблено програми перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників тощо.

0