Держпраці повідомила, що контролює правильність застосування порядків, які регулюють надання пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими умовами праці.
Держпраці повідомляє, що 1 вересня 2017 р. в «Офіційному віснику України» № 68 опубліковано наказ Мінсоцполітики «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства праці та соціальної політики України» від 4 липня 2017 р. № 1103.
Відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, пункту 8 Положення про Міністерство соціальної політики України, цим Наказом унесено зміни до:
- пункту 2 наказу Мінпраці «Про затвердження Порядків застосування Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці» від 30 січня 1998 р. № 16;
- - пункту 3 наказу Мінпраці «Про затвердження Порядку застосування Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня» від 23 березня 2001 р. №122 щодо покладення контролю за правильністю застосування Порядків на Державну службу України з питань праці.
Крім того, приведено у відповідність і Порядок застосування Списку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку та Порядок застосування Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці.
У вказаних Порядках слова та цифри «ДК 003-95, затвердженого наказом Держстандарту України від 27 липня 1995 . № 257» замінено словами та цифрами «ДК 003:2010, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 28 липня 2010 р. № 327».