Держпраці оштрафувало підприємця за перешкоджання проведенню перевірки

    Постановою ГУ Держпраці Черкаської області на ФОП накладено штраф у розмірі 372 300 грн за створення перешкод у проведенні інспекційного відвідування з питань оформлення трудових відносин.

    Підприємець не погодився з правомірністю вказаної постанови та звернувся до Черкаського окружного адмінсуду з позовною заявою про її скасування. Позовні вимоги обґрунтовував, зокрема, тим, що він не здійснює підприємницьку діяльність у закладі, де проводилось інспекційне відвідування, оскільки здав його в оренду.

    На підставі поданих сторонами доказів судом встановлено, що з метою проведення заходу держконтролю, інспектор праці прибув до місця здійснення особою підприємницької діяльності. У закладі працювали шестеро осіб. Проте, ні на усну, ні на письмову вимогу інспектора праці суб’єкт господарювання не надав документів, що стосуються предмету інспекційного відвідування, чим створив перешкоди у проведенні заходу держконтролю. За вказане абзацом сьомим частини другої статті 265 КЗпП передбачена відповідальність у вигляді штрафних санкцій у стократному розмірі мінзарплати.

    Твердження позивача про не здійснення ним підприємницької діяльності у вищевказаному закладі спростовано матеріалами судової справи. Суд з’ясував, що позивач передав в оренду лише частину приміщення закладу, відтак у іншій частині він здійснював підприємницьку діяльність, що також підтверджується наявністю ЦПД, укладених між підприємцем та двома фізособами, згідно яких останні виконували у закладі обов’язки кухарів.

    За результатами розгляду справи Черкаським окружним адмінсудом ухвалено рішення, яким у задоволенні позову відмовлено повністю. Суд дійшов висновку, що постанова Управління є правомірною та скасуванню не підлягає.

0