Бронювання працівників: де брати інформацію про сплачені податки та середню зарплату

Постановою КМУ від 27.01.2023 р. № 76 (далі — Постанова № 76) затверджено Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану. Одна з підстав для бронювання, визначена п. 1 цього Порядку, — підприємство є критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Для цього Постановою № 76 затверджено Порядок та критерії визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період (далі — Критерії).

Серед визначених критеріїв такі:

  • загальна сума податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих та сплачених до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, протягом звітного податкового року перевищує еквівалент 1,5 млн євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку за той самий період, що підтверджується довідкою контролюючого органу, в якому на обліку перебуває підприємство;
  • розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб — працівників на підприємстві за останній календарний квартал становить не менше розміру середньої заробітної плати в регіоні за IV квартал 2021 р. (відповідно до даних Держстату), що підтверджується довідкою, наданою підприємством.

Тож підприємства кинулися до ДПСУ за довідками про суми сплачених податків. Але виявилося, що не все так однозначно…

Як випливає з повідомлення Федерації роботодавців України, «при зверненні підприємств за отриманням такої довідки органи Державної податкової служби масово відмовляють підприємствам, аргументуючи відсутністю форми довідки та відповідного порядку її оформлення та видачі. <…> При зверненні підприємств за отриманням довідки про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ органи ДПС також відмовляють, керуючись вищенаведеною аргументацією».

І ось Мінекономіки у листі від 13.02.2023 № 2704-20/5959-01 повідомляє, що ДПСУ дала вказівку підлеглим податковим органам надавати інформацію про загальну суму нарахованих та сплачених до зведеного бюджету податків, зборів, платежів за платником у цілому по Україні та за період, який розпочинається 01.01.2022 р. і закінчується 31.12.2022 р. Суми ПДФО, слід розуміти, будуть визначатися за даними додатка 4ДФ (гр. 4а «Утримано» (а військовий збір?)).

Що стосується середньої зарплати, то бачимо таке:

  • у Критеріях — «середня зарплата застрахованих осіб — працівників».
  • у роз’ясненні Мінекономіки — середня зарплата на одного працівника в еквіваленті повної зайнятості.

Підприємства, заповнюючи місячні та квартальні звіти ф. 1-ПВ, оперують даними штатної чисельності працівників.

За даними сайту Держстату, середня зарплата, як правило, обчислюється на одного штатного працівника. На який із показників за цим посиланням має орієнтуватися підприємство? То слід чекати ще роз’яснень від Держстату, де в нього на сайті шукати для порівняння інформацію про розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб — працівників на підприємстві ІV квартал 2021 р.? Чи буде окрема інформація від Держстату?
 


Лист Мінекономіки від 13.02.2023 № 2704-20/5959-01 

0