Андрій Рева підписав Меморандум про співробітництво в сфері підвищення якості профорієнтації молоді

3 червня 2019 р. Міністр соціальної політики Андрій Рева провів засідання Ради з питань професійної орієнтації населення, у рамках якого було підписано Меморандум.

Міністерство соціальної політики України повідомляє, що 3 червня 2019 р. Міністр соціальної політики Андрій Рева провів засідання Ради з питань професійної орієнтації населення, у межах якого було підписано Меморандум про співробітництво між Міністерством молоді та спорту, Міністерством освіти і науки, Міністерством соціальної політики, Державною службою зайнятості (центральний апарат).

Меморандумом визначені такі основні напрямки співпраці:

  • модернізація форм профорієнтаційної роботи з молоддю, застосування сучасних інформаційно-комунікаційних і дистанційних технологій у профорієнтації;

  • сприяння створенню центрів кар’єри на базі закладів вищої та професійної (професійно-технічної) освіти з метою забезпечення професійного консультування молоді щодо адаптації до умов ринку праці, формування навичок, затребуваних роботодавцями;

  • організація спільних профорієнтаційних заходів для молоді;

  • створення умов для підвищення ефективності співпраці між підприємствами, установами, організаціями та закладами освіти щодо проведення профорієнтації молоді.

Під час виступу Міністр соціальної політики зазначив, що будь-яка яка країна, яка піклується про своє майбутнє, приділяє значну увагу умовам розвитку та становленню молоді, а вирішення проблем молоді у всіх аспектах її життєдіяльності — є головними завданнями держави.

Також він акцентував увагу учасників на таких важливих проблемах, як безробіття серед молоді, структурний дисбаланс між попитом і пропозицією на кваліфікованих працівників та невідповідність професійних і загальних компетентностей працівників потребам роботодавців на ринку праці.

«Для подолання структурного дисбалансу на ринку праці та наближення підготовки кадрів у відповідність до потреб роботодавців певна робота Урядом вже зроблена, хоча значна частина залишається попереду, — заявив Міністр і наголосив на тому, що для осучаснення змісту професійної освіти відповідно до вимог роботодавців Мінсоцполітики розпочато роботу щодо розроблення та затвердження професійних стандартів, які забезпечать приведення змісту підготовки кадрів у відповідність до потреб роботодавців та сприятимуть профорієнтуванню до свідомого вибору профілю навчання та майбутньої професії відповідно намірів, потреб, інтересів та здібностей особистості».

0