Як розрахувати лікарняні після переведення працівника з іншого підприємства

У разі переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за не використані ним дні щорічних відпусток за його бажанням має бути перерахована на рахунок підприємства, куди перейшов працівник. Нараховує та сплачує ЄСВ підприємство, з якого працівник звільняється за переведенням. Та відповідно відображає ці суми у Звіті з ЄСВ.

При наданні відпустки на новому місці роботи дні щорічної відпустки, яка надається за період роботи на попередньому місці роботи, оплачуються із суми компенсації, яка перерахована на нове місце роботи.

Новий роботодавець лише виплачує працівнику суми грошової компенсації без нарахування ЄСВ. Крім того, він не відображає суму виплаченої працівнику компенсації у звіті з ЄСВ.

Середня заробітна плата для розрахунку допомоги по вагітності та пологах обчислюється відповідно до Порядку № 1266.

Дні щорічної відпустки не виключаються із розрахункового періоду, оскільки така відпустка не належить до поважних причин відсутності на роботі, визначених пунктом 3 Порядку № 1266.

Згідно з пунктом 32 Порядку № 1266 середня заробітна плата для розрахунку допомоги по вагітності та пологах і допомоги по тимчасовій непрацездатності, оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця обчислюється роботодавцями на підставі відомостей, що включаються до звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що подаються до ДФС.

Одночасно, Мінсоцполітики в листі зазначило, що у випадку, коли компенсація за невикористану відпустку була нарахована та з неї сплачено ЄСВ на попередньому місці роботи, а виплачена на новому місці роботи, то в разі настання страхового випадку в період перебування у трудових відносинах за новим місцем роботи для обчислення середньої заробітної плати вона не враховується.

 

0