29.11.2024 року Кабінет Міністрів України було прийнято одразу дві постанови 1361 та 1362, які вносять зміни у частині бронювання працівників. 

29.11.2024 року Кабінет Міністрів України було прийнято одразу дві постанови 1361 та 1362, які вносять зміни у частині бронювання працівників. 

Основні нововведення:

1️⃣ доповнено новим пунктом:
Військовозобов’язаним працівникам критично важливих підприємств, критично важливих установ, які включаються до списків, повинна бути нарахована щомісячна заробітна плата протягом строку, на який надано відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час, не нижче за розмір мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5 (крім державних і комунальних підприємств, установ і організацій, господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі або які перебувають у комунальній власності, та господарських товариств, більше 50 відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави або комунальної власності в яких становить 100 відсотків, резидентів Дія Сіті).

2️⃣ Новий пункт:
Підприємства, установи, організації, яким скасовано статус критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період у зв’язку з невиконанням вимог, визначених в абзаці третьому пункту 8 Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76, не можуть бути визначені критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період раніше ніж через шість
місяців після скасування зазначеного статусу.

3️⃣ доповнено:

рішення щодо визнання підприємств, установ, організацій критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період, які є чинними станом на 1 грудня 2024 р.,
зберігають свою чинність протягом строку, на який вони прийняті, але не довше ніж до 28 лютого 2025 року

4️⃣ Згідно з постановою, бронювання від мобілізації зможуть отримати військовозобов'язані, які обіймають посади протезистів-ортезистів, техніків-протезистів-ортезистів, інженерів-технологів-протезистів, інженерів-протезистів, механіків протезно-ортопедичних виробів.
Умова для бронювання – виконання ними не менш як 50% норми робочого часу протягом останніх трьох місяців перед бронюванням.

5️⃣ зарплата повинна бути у всіх заброньованих від 20 тисяч гривень, окрім комунальних та державних установ.

6️⃣ Міноборони зможе надавати бронь співробітникам підприємств та організацій, які проводять підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації військовослужбовців з домедичної допомоги (тактична медицина).

7️⃣ Для працівників курсів з радіоелектронної боротьби потрібно підготувати щонайменше 150 фахівців за календарний рік. А для курсів з безпілотників — не менше 100 операторів БПЛА I та II класів (включаючи FPV) або по не менше 200 оператіроів БПЛА I класу "мікро" (без FPV) на одного військовозобов'язаного.

8️⃣ Волонтери благодійних фондів, які ви  робляють та закуповують товари, надають послуги в інтересах ЗСУ та інших формувань, також можуть бути заброньовані. За умови, що обсяг допомоги становить не менше 10 мільйонів гривень за 12 місяців на кожного військовозобов'язаного, який подається на бронь.

Матеріал підготувала Вікторія ПОЛІЩУК
адвокат, медіатор, Голова Комітету НААУ з питань трудового права, керівник Центру трудового права та соціального забезпечення ВША НААУ (https://www.facebook.com/viktoriya.polishchuk)

 

 

Ще більше новин та корисної інформації на KadrEX

0