Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Про внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 64 «Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи»

від 8 серпня 2017 р. № 192

Відповідно до абзацу третього підпункту 2 та підпункту 21 пункту 4 Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року № 197, та на виконання Плану пріоритетних дій Уряду на 2017 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03 квітня 2017 року № 275, з метою оновлення галузевої нормативної бази з праці та професійної класифікації у будівництві наказую:

1. Затвердити Зміну № 11 до розділу 1 «Керівники, професіонали, фахівці» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 64 «Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи» (далі — Зміна № 11), затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 13 жовтня 1999 року № 249 (зі змінами), що додається.

2. Затвердити Зміну № 15 до розділу 2 «Робітники. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 64 «Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи», затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 21 лютого 2000 року № 32 (зі змінами), що додається.

3. Управлінню ціноутворення, економіки та договірних відносин у будівництві (Шоломицька Л. М.) разом з Юридичним департаментом (Даніш І. О.) забезпечити розміщення цього наказу на офіційному веб-сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

4. Цей наказ набирає чинності з дня набрання чинності Зміною № 6 до Національного класифікатора України «Класифікатор професій ДК 003:2010», затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28 липня 2010 року № 327 (зі змінами), крім Зміни № 11 у частині кваліфікаційної характеристики професії «Інженер з технічного нагляду (будівництво)», яка набирає чинності з 1 жовтня 2017 року.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Парцхаладзе Л. Р.

 

Перший заступник Міністра                                                                        В. А. Негода

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
8 серпня 2017 р. № 192

 

Зміна № 11
до розділу 1 «Керівники, професіонали, фахівці» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 64 «Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи»

1. Доповнити підрозділ «Професіонали» новою позицією такого змісту:

«ІНЖЕНЕР-КОНСУЛЬТАНТ (БУДІВНИЦТВО)
(Код КП-2142.2)

Провідний інженер-консультант (будівництво)

Завдання та обов’язки. Виступає представником інвестора (замовника) відповідно до укладеного договору в установленому законодавством порядку. Консультує інвестора з питань залучення проектних, генеральних підрядних організацій. Бере участь у підготовці договору підряду та контролює дотримання його положень усіма учасниками будівництва. Консультує з розробки організаційно-фінансових схем реалізації проекту будівництва з зазначенням усіх можливих організаційно-технологічних ризиків. Контролює організаційно-технологічну надійність будівництва. Бере участь та вносить пропозиції щодо стадійності проектування, черг будівництва та етапів реалізації проекту. Консультує з питань формування бюджету проекту у цілому, планів освоєння капітальних вкладень, обсягів фінансування окремих етапів будівництва та оптимізації інвестицій. Контролює витрачання коштів на усіх етапах будівництва. Аналізує результати перевірок та обґрунтованість висновків державних контролюючих і наглядових органів. Бере участь в аналізі претензій, які виникли між учасниками реалізації проекту, розробленні відповідних пропозицій щодо їх усунення.

Повинен знати: закони, постанови, розпорядження та накази, методичні, нормативні й Інші керівні матеріали з питань організації будівництва, технологію й організацію будівельного виробництва, перспективи технічного та економічного розвитку галузі; порядок проведення публічних закупівель (тендерів), укладання та виконання контрактів (договорів); методи управління; основи планування, статистики, фінансування будівництва, менеджменту, маркетингу; етику ділового спілкування та ведення переговорів; позасудові способи вирішення спорів, правила та норми охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту й охорони навколишнього середовища; правила та порядок використання сучасної обчислювальної техніки та відповідне програмне забезпечення.

Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта другого рівня за ступенем магістра та спеціальністю відповідної галузі знань. Стаж роботи за професією інженера-консультанта (будівництво) I категорії — не менше 5 років або наявність кваліфікаційних сертифікатів за професіями провідного інженера з технічного нагляду та провідного інженера-проектувальника або провідного експерта будівельного. Підвищення кваліфікації. Наявність сертифіката за кваліфікацією провідного інженера-консультанта (будівництво), виданого органом, акредитованим в установленому законодавством порядку.

Інженер-консультант (будівництво) I категорії

Завдання та обов’язки. Бере участь у виборі постачальників по проекту та виконавців будівельних робіт, оформлення договірних відносин з ними. Розроблює пропозиції щодо управління організаційно-технологічними ризиками проекту. Бере участь у здійсненні проектування. Відповідно до компетенції аналізує невідповідності, помилки чи пропуски в робочій документації та вживає заходи щодо їх усунення. Бере участь у здійсненні авторського нагляду протягом всього періоду будівництва. Здійснює нагляд за всіма діями підрядника в межах будівельного майданчика в розрізі безпеки виконання робіт, охорони праці та охорони навколишнього середовища. Бере участь у здачі в експлуатацію завершеного будівельного об’єкта.

Повинен знати: закони, постанови, розпорядження та накази, методичні, нормативні й інші керівні матеріали з питань організації будівництва, технологію й організацію будівельного виробництва, перспективи технічного та економічного розвитку галузі; порядок проведення публічних закупівель (тендерів), укладання та виконання контрактів (договорів); методи організації і проведення досліджень та експертних оцінок, основи планування, статистики, фінансування будівництва, менеджменту, маркетингу; етику ділового спілкування та ведення переговорів; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту й охорони навколишнього середовища; правила та порядок використання сучасної організаційної й обчислювальної техніки та відповідне програмне забезпечення.

Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта другого рівня за ступенем магістра та спеціальністю відповідної галузі знань. Стаж роботи за професією інженера-консультанта (будівництво) II категорії — не менше 5 років або наявність кваліфікаційних сертифікатів за професіями інженера з технічного нагляду I категорії та інженера-проектувальника I категорії або експерта будівельного I категорії. Підвищення кваліфікації. Наявність сертифіката за кваліфікацією інженера-консультанта (будівництво) I категорії, виданого органом, акредитованим в установленому законодавством порядку.

Інженер-консультант (будівництво) II категорії

Завдання та обов’язки. Бере участь у передпроектних роботах та підготовці вихідних даних щодо проектної документації на будівництво об’єкта. Відповідно до укладеного договору представляє інтереси замовника у державних наглядових органах та інших органах державної влади, під час ділових взаємовідносин на підприємствах (організаціях) усіх форм власності. Бере участь у проведенні технічного нагляду протягом усього періоду будівництва об’єкта. У разі прийняття рішення щодо консервації об’єкта бере участь у розробці необхідних заходів, визначенні термінів їх виконання та організації контролю за їх виконанням.

Повинен знати: закони, постанови, розпорядження та накази, методичні, нормативні й інші керівні матеріали з питань організації будівництва, технологію й організацію будівельного виробництва, перспективи технічного та економічного розвитку галузі; порядок проведення публічних закупівель (тендерів), укладання та виконання контрактів (договорів); етику ділового спілкування та ведення переговорів; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту й охорони навколишнього середовища; правила та порядок використання сучасної організаційної й обчислювальної техніки та відповідне програмне забезпечення.

Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта другого рівня за ступенем магістра та спеціальністю відповідної галузі знань. Стаж роботи за професією інженера-консультанта (будівництво) не менше 5 років або наявність кваліфікаційних сертифікатів за професіями інженера технічного нагляду I категорії та інженера-проектувальника II категорії або експерта будівельного II категорії. Підвищення кваліфікації. Наявність сертифіката за кваліфікацією інженера-консультанта (будівництво) II категорії, виданого органом, акредитованим в установленому законодавством порядку.

Інженер-консультант (будівництво)

Завдання та обов’язки. Контролює відповідність проектним рішенням використаних матеріально-технічних ресурсів. Перевіряє обсяги виконаних будівельних робіт та якість будівельних матеріалів. Бере участь у передпроектних роботах та підготовці вихідних даних щодо проектної документації на будівництво об’єкта під керівництвом інженера-консультанта (будівництво) більш високої кваліфікації.

Повинен знати: закони, постанови, розпорядження та накази, методичні, нормативні й інші керівні матеріали з питань організації будівництва, технологію й організацію будівельного виробництва, перспективи технічного та економічного розвитку галузі; порядок укладання та виконання контрактів (договорів); етику ділового спілкування та ведення переговорів; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту й охорони навколишнього середовища; правила та порядок використання сучасної організаційної й обчислювальної техніки та відповідне програмне забезпечення.

Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта другого рівня за ступенем магістра та спеціальністю відповідної галузі знань. Стаж роботи у сфері будівництва — не менше 5 років.»

2. У підрозділі «Професіонали» позицію «Базова професія «Інженер з технічного нагляду (будівництво)» викласти у такій редакції:

«Базова професія

ІНЖЕНЕР З ТЕХНІЧНОГО НАГЛЯДУ (БУДІВНИЦТВО)

Завдання та обов’язки. Здійснює технічний нагляд кожного етапу будівництва. Проводить перевірку наявності документів, які підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання, що використовуються під час будівництва об’єкта, а також документів, що відображають результати лабораторних випробувань; відповідності виконаних будівельних робіт, конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання, що використовуються під час будівництва об’єкта проектним рішенням, вимогам національних стандартів, будівельних норм і правил, технічних умов та інших нормативних документів; відповідності обсягів та якості виконаних будівельних робіт проектній документації; виконання підрядником вказівок і приписів, виданих за результатами технічного нагляду, державного архітектурно-будівельного контролю та державного нагляду. Веде облік обсягів виконаних та прийнятих будівельних робіт, а також робіт, виконаних з недоліками. Оформлює акти робіт, виконаних з недоліками. Проводить огляд та оцінку результатів виконаних робіт, у тому числі прихованих і конструктивних елементів. Повідомляє підряднику про невідповідність виробів, матеріалів та обладнання, що використовуються під час будівництва об’єкта, вимогам нормативних документів. Бере участь у проведенні перевірки: якості окремих конструкцій і вузлів, будівельних робіт усіх видів; органами державного нагляду та архітектурно-будівельного контролю. Бере участь у прийнятті в експлуатацію закінченого будівництва у встановленому порядку. Здійснює нагляд за комплектністю та правильністю ведення встановленої виконавчої, технічної документації, перевіряє правильність та своєчасність її складання.

Повинен знати: законодавство України з організації та здійснення будівництва, зокрема, закони, постанови, розпорядження, накази та інші документи щодо виконання будівельних робіт у відповідній галузі; будівельні норми, правила та стандарти; порядок проведення технічного нагляду, прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва; правила, послідовність, технічні умови виконання будівельних робіт; сучасні вітчизняні і зарубіжні технології та способи виконання будівельних робіт; конструкції будівель та споруд; фізичні властивості споруд; вимоги до встановлення інженерного устаткування на об’єктах будівництва; види та властивості будівельних матеріалів, виробів, конструкцій та деталей, що застосовуються при будівництві; стандарти, технічні умови на будівельні матеріали, деталі, конструкції; вимоги до якості виконання робіт; особливості будівельних методів у регіонах, де здійснюється будівництво об’єктів; правила виконання інженерного обмірювання та розроблення робочих креслень; правила та методи виконання діагностики деформації та загрози руйнування об’єктів будівництва; способи виявлення браку та його усунення; основи організації виробництва, праці, управління, трудового законодавства; вимоги до об’єктів будівництва (технічні, економічні, екологічні тощо); правила роботи з фотографічною, геодезичною та обчислювальною технікою; технічні засоби виконання будівельних робіт; технічні характеристики та правила експлуатації машин. механізмів, устаткування, механічного, пневматичного та електричного інструменту; методику, організацію та правила складання актів, іншої технічної, звітної документації; причини, що призводять до руйнування конструкцій та об’єктів.

Кваліфікаційні вимоги.

Провідний інженер з технічного нагляду (будівництво): вища освіта другого рівня за ступенем магістра та спеціальністю відповідної галузі знань. Стаж роботи за професією інженера з технічного нагляду (будівництво) I категорії — не менше 2 років. Підвищення кваліфікації. Наявність кваліфікаційного сертифіката на виконання відповідних робіт щодо об’єктів будівництва класу наслідків (відповідальності) СС3 (значні наслідки).

Інженер з технічного нагляду I категорії (будівництво): вища освіта другого рівня за ступенем магістра та спеціальністю відповідної галузі знань. Стаж роботи за професією інженера з технічного нагляду (будівництво) II категорії — не менше 2 років. Підвищення кваліфікації. Наявність кваліфікаційного сертифіката на виконання відповідних робіт щодо об’єктів будівництва класу наслідків (відповідальності) СС2 (середні наслідки).

Інженер з технічного нагляду II категорії (будівництво): вища освіта другого рівня за ступенем магістра та спеціальністю відповідної галузі знань. Стаж роботи за професією інженера з технічного нагляду (будівництво) — не менше 2 років, або стаж роботи у сфері будівництва на інженерних посадах — не менше 5 років. Підвищення кваліфікації. Наявність кваліфікаційного сертифіката на виконання відповідних робіт щодо об’єктів будівництва класу наслідків (відповідальності) СС1 (незначні наслідки).

Інженер з технічного нагляду (будівництво): вища освіта другого рівня за ступенем магістра та спеціальністю відповідної галузі знань. Стаж роботи у сфері будівництва на інженерних посадах — не менше 3 років.».

 

Начальник Управління

ціноутворення, економіки та

договірних відносин у будівництві                                                     Л. М. Шоломицька

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
8 серпня 2017 року № 192

 

Зміна № 15
до розділу 2 «Робітники. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 64 «Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи»

Доповнити підрозділ «Робітники» новими позиціями такого змісту:

«МОНТАЖНИК СТЕЛЬОВИХ КОНСТРУКЦІЙ
(Код КП-7139)
Інтегрована професія включає професії: штукатур, арматурник (будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи), слюсар будівельний

4-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує роботи середньої складності під час монтажу, установки та улаштування стельових конструкцій, комунікаційних систем різного призначення.

Повинен знати: будову та правила експлуатації будівельно-монтажного устаткування; властивості та способи приготування декоративних розчинів та штукатурки спеціального призначення; способи розмічання розставлень у шаблон або кондуктор, вивіряння за кресленнями та ескізами простих сіток, плоских каркасів; технології підвищення звукоізоляції перекриттів; правила розрахунку площі стельового покриття та матеріалів; характеристики стельових матеріалів, умови їх експлуатації, монтажу, правила догляду; будову та технологію монтажу підвісних та натяжних стель; види кріпильних конструкцій та способи кріплення; способи монтажу комунікаційних ліній різного призначення; основні відомості про допуски та посадки.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта відповідного напряму підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник». Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професіями відповідного спрямування* не нижче 3 кваліфікаційного розряду — не менше 1 року.

____________
* — «Штукатур» (7133), «Арматурник (будівельні, монтажні й ремонтно-будівельні роботи)» (7214), «Слюсар будівельний» (7233).

Приклади робіт. Монтаж плоскої стелі. Розмітка проектного положення каркаса підвісної та натяжної стелі. Збирання і кріплення каркаса, арматури. Відливання плит та установлення вентиляційних коробів складних обрисів. Розчищання швів між плитами залізобетонного перекриття, стіновими панелями. Ґрунтування поверхні підвісної стелі перед нанесенням фарби або декоративного покриття.

5-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує складні роботи під час монтажу, установки та улаштування стельових конструкцій, комунікаційних систем різного призначення.

Повинен знати: порядок вивіряння встановлених каркасів, арматури, інших стельових конструкцій; технологію установки металевих профілів, стельових гіпсокартонних листів в проектне положення і способи кріплення до каркасу; основні способи виконання штукатурок різного призначення (звукоізоляційних, гідроізоляційних тощо); будову та технологію монтажу усіх видів стельового покриття; термодинамічні властивості конструкційних та оздоблювальних матеріалів; прийоми візуального розширення простору приміщення.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта відповідного напряму підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник». Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією монтажника стельових конструкцій 4 розряду — не менше 1 року.

Приклади робіт. Монтаж стелі двоярусної конструкції. Наклеювання шпалер зі скловолокна на стелю. Нанесення фарби або декоративного покриття. Установлення у міжстельовому просторі вентиляційного або протипожежного устаткування, охоронної сигналізації. Виготовлення складних пристроїв для улаштування стельових конструкцій. Монтаж вітражних стельових конструкції з металевого підвісного каркасу і скляних плит.

6-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує особливо складні роботи під час монтажу, установки та улаштування стельових конструкцій, комунікаційних систем різного призначення.

Повинен знати: технологію виготовлення та монтажу особливо складних каркасів, арматури стельових конструкцій; способи монтажу комунікаційних систем та устаткування різного призначення; технологію монтажу багатоярусних стельових композицій; методи та прийоми виконання художніх штукатурок, способи фінішного оброблення стельових конструкцій; ексклюзивні дизайнерські варіанти стельового покриття.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта відповідного напряму підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник». Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією монтажника стельових конструкцій 5 розряду — не менше 1 року.

Приклади робіт. Монтаж багатоярусної стельової композиції. Фінішне вирівнювання поверхні та нанесення декоративної або художньої штукатурки. Монтаж полотна натяжної стелі. Заряджання та встановлення унікальних світильників. Монтаж комбінованих стельових конструкцій. Монтаж стельових конструкцій із унікальних або особливо цінних оздоблювальних матеріалів.

МОНТАЖНИК ІНЖЕНЕРНИХ СИСТЕМ БУДІВЕЛЬ
(Код КП — 7139)
Інтегрована професія включає професії: електрослюсар будівельний, монтажник систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації, монтажник устаткування зв’язку

4-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує роботи середньої складності під час монтажу внутрішніх і зовнішніх інженерних систем, установки та налагодження устаткування підтримки комфортних параметрів середовища будівель.

Повинен знати: правила роботи з будівельно-монтажним інструментом, способи установлення та правила кріплення електроустаткування, прокладання кабелів; порядок і правила встановлення, налагодження, експлуатації реєстраційної та вимірювальної апаратури, електроприводів змінного струму з простими схемами керування; порядок і правила експлуатації, інструкції з монтажу електроустаткування; будову та призначення систем вентиляції і кондиціювання; технологію монтажу повітропроводів середньої складності; способи екранування приміщень; методи розміщення та кріплення систем освітлення; правила розрахунку освітленості площ; правила охорони праці в обсязі IV кваліфікаційної групи.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта відповідного напряму підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник». Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професіями відповідного спрямування* не нижче 3 кваліфікаційного розряду — не менше 1 року.

____________
* — «Електрослюсар будівельний» (7137), «Монтажник систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації» (7233), «Монтажник устаткування зв’язку» (7244).

Приклади робіт. Прокладання кабелю та монтажних профілів, установлення ввідного та розподільного устаткування за готовою розміткою.

Монтаж систем вентиляції середньої складності (витяжних, припливних). Установлення опорів, шунтів до приладів сигналізації та зв’язку. Монтаж систем зовнішнього освітлення на фасадах будівель. Установлення та налагодження домофонів.

5-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує складні роботи під час монтажу внутрішніх і зовнішніх інженерних систем, установки та налагодження устаткування підтримки комфортних параметрів середовища будівель.

Повинен знати: правила монтажу складного устаткування станцій і пультів управління, електросхем з великою кількістю провідників різного перетину, апаратури і приладів; технологію монтажу складних систем вентиляції та кондиціюванням повітря; монтажні схеми, технологію виконання складних монтажних робіт складання устаткування різних систем, приладів контролю доступу, сигналізації та зв’язку; будову та правила монтажу устаткування, що підвищують ефективність роботи системи електропостачання; будову, принципи роботи, порядок встановлення приладів обліку різного призначення; правила охорони праці в обсязі IV кваліфікаційної групи.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта відповідного напряму підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник». Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією монтажника інженерних систем будівель 4 розряду — не менше 1 року.

Приклади робіт. Регулювання роботи пускорегулювальної апаратури різних систем та призначення. Перевіряння балансування вентиляторів. Монтаж повітророзподільників, відсмоктувані в повітря, різних систем фільтрації. Монтаж проводів сигналізації, кросировок, екранованих кабелів. Монтаж та налагодження устаткування із захисту від сплесків напруги і стабілізації параметрів електропостачання. Монтаж окремих компонентів автоматичного пожежогасіння, датчиків і сповіщувачів охоронно-пожежної сигналізації. Встановлення устаткування, приладів для обліку теплової та електричної енергії, гарячої та холодної водопровідної води.

6-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує особливо складні роботи під час монтажу внутрішніх і зовнішніх інженерних систем, установки та налагодження устаткування підтримки комфортних параметрів середовища будівель.

Повинен знати: способи оброблення та монтажу спеціальних кабелів; методи перевіряння та регулювання електроустаткування різного призначення; способи проведення аеродинамічних випробувань систем вентиляції, кондиціювання, фільтрації повітря; технологію монтажу особливо складного устаткування та апаратури зв’язку та сигналізації; правила охорони праці в обсязі IV кваліфікаційної групи.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта відповідного напряму підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник». Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією монтажника інженерних систем будівель 5 розряду — не менше 1 року.

Приклади робіт. Проведення вимірювань і складання ескізів монтажу особливо складних силових проводок, приладів, електроустаткування різного призначення. Монтаж терморегуляторів, біофільтрів, автоматичних систем пожежогасіння, газопальникового устаткування. Проведення аеродинамічних випробувань повітродувних систем. Монтаж та установлення антенних еквівалентів, контурних котушок. Виготовлення шаблонів для монтажу кабелів. Монтаж компонентів автоматичного пожежогасіння, датчиків і сповіщувачів охоронно-пожежної сигналізації «під ключ». Монтаж устаткування забезпечення безпеки і контролю стану середовища за заданими параметрами. Монтаж систем підключення вентиляторів теплообмінників (фанкойлів) для підключення автономних кондиціонерів.».

 

Начальник Управління

ціноутворення, економіки та

договірних відносин у будівництві                                                     Л. М. Шоломицька

0