Наказ Державної фінансової інспекції України «Про затвердження Довідника професійно-кваліфікаційних характеристик посад керівників і спеціалістів Держфінінспекції, державних фінансових інспекцій в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі»

від 17 серпня 2012 р. № 268

Керуючись статтею 11 Закону України «Про державну службу», наказую:

1. Затвердити Довідник професійно-кваліфікаційних характеристик посад керівників і спеціалістів (далі — Довідник) Державної фінансової інспекції України та державних фінансових інспекцій в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, схвалений Радою по роботі з кадрами Державної фінансової інспекції України та погоджений Міністерством соціальної політики України, що додається.

2. Рекомендувати керівникам структурних підрозділів Держфінінспекції України та її територіальних органів використовувати Довідник при розробці положень та посадових інструкцій працівників.

3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ ГоловКРУ України від 17.02.2004 № 45 «Про затвердження Довідника посад керівників та спеціалістів органів державної контрольно-ревізійної служби», зі змінами, унесеними наказами ГоловКРУ України від 08.06.2004 № 162 та 26.07.2006 № 228.

4. Відділу взаємодії зі ЗМІ та зв'язків із громадськістю Управління взаємодії зі ЗМІ, зв'язків із громадськістю та забезпечення діяльності керівництва (Хомин О. С.) забезпечити розміщення тексту Довідника на офіційному веб-сайті Держфінінспекції України.

5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Підстава: протокол Ради по роботі з кадрами Державної фінансової інспекції України від 23.05.2012 № 6.

 

Голова                                                                                                              П. П. Андрєєв

 

ПОГОДЖЕНО
Заступник Міністра соціальної політики України
____________ Л. Дроздова
15.08.2012

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держфінінспекції України
17.08.2012 № 268

 

 

ДОВІДНИК
типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад керівників та спеціалістів державної фінансової інспекції України та державних фінансових інспекцій в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі

1. ПЕРЕДМОВА

Довідник типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад керівників та спеціалістів Державної фінансової інспекції України та державних фінансових інспекцій в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі розроблено на виконання Указу Президента України від 23 квітня 2011 року № 499/2011 «Про Положення про Державну фінансову інспекцію України», де зазначено, що Державна фінансова інспекція України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю; у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства фінансів України, іншими актами законодавства України, а також дорученнями Президента України.

Відповідно до назви цього документа в його основу покладено посадову ознаку, оскільки вимоги до кваліфікації керівників та спеціалістів Державної фінансової інспекції України та державних фінансових інспекцій в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначаються їх посадовими обов'язками, які, своєю чергою, обумовлюють назву посади.

2. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Довідник типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад керівників та спеціалістів Державної фінансової інспекції України та державних фінансових інспекцій в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі — Довідник) є документом, що встановлює вимоги до змісту професійної діяльності, компетенції та кваліфікації державних службовців, які працюють у Державній фінансовій інспекції України та державних фінансових інспекціях в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі — Держфінінспекція та її територіальні органи, або інспекції).

Довідник сприяє регулюванню трудових відносин, забезпеченню ефективної системи управління персоналом, перерозподілу праці поміж державними службовцями; повинен забезпечувати єдність при визначенні їх посадових обов'язків, повноважень та кваліфікаційних вимог.

2. Довідник служить основою при розробці положень про структурні підрозділи у частині, що стосується прав та обов'язків їх керівників, посадових інструкцій, які закріплюють обов'язки, права і відповідальність державних службовців Держфінінспекції та її територіальних органів. Довідник сприяє обґрунтованому прийняттю рішень при доборі та розстановці кадрів, здійсненні контролю за правильністю їх використання, конкурсному підборі та проведенні атестації, формуванні дієвого кадрового резерву, організації стажування, розробці та вдосконаленні програм підготовки та підвищення кваліфікації державних службовців відповідно до змісту їх професійної діяльності.

3. Професійно-кваліфікаційні характеристики установлено відповідно до затверджених штатних розписів Держфінінспекції та її територіальних органів станом на 01.05.2012.

4. Довідник містить типові професійно-кваліфікаційні характеристики посад працівників Держфінінспекції назви яких є розширеними з використанням уточнюючих і похідних слів, що відповідає поряд з Положенням про Державну фінансову інспекцію України, нормам і вимогам ЗУ «Про державну службу», постановам Кабінету Міністрів України: «Про затвердження рекомендаційних переліків управлінь, відділів та інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій» від 1 серпня 2007 року № 996, «Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій» від 12 березня 2005 року № 179, «Про затвердження рекомендаційних переліків управлінь, відділів, інших структурних підрозділів Київської міської та районної у м. Києві державних адміністрацій» від 3 вересня 2008 року № 791, Національному класифікатору України «Класифікатор професій ДК 003:2010» тощо.

5. Довідник містить три розділи. У першому розділі наведено професійно-кваліфікаційні характеристики керівних посад працівників Державної фінансової інспекції України, у другому — професійно-кваліфікаційні характеристики керівних посад працівників Державних фінансових інспекцій в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, у третьому — посад, що мають наскрізний характер.

6. Типові професійно-кваліфікаційні характеристики посад державних службовців Держфінінспекції та її територіальних органів враховують відповідні положення Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників «Довідник типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців», Випуск 76, який затверджено Національним агентством України з питань державної служби від 13 вересня 2011 року № 11.

7. До Довідника не включені професійно-кваліфікаційні характеристики посад державних службовців Держфінінспекції та її територіальних органів, правовий статус яких регулюється Конституцією та спеціальними законами України, державних службовців — керівників, які згідно із законодавством призначаються Президентом України, Кабінетом Міністрів України, обираються або затверджуються колегіальним органом, а саме:

- Голови Держфінінспекції та його заступників, правовий статус яких регулюється Законом України «Про центральні органи виконавчої влади» та відповідними указами Президента України;

- начальників державних фінансових інспекцій в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, начальників державних фінансових інспекції у районі, місті та міжрайонних, об'єднаних в районах та містах державних фінансових інспекцій, оскільки кваліфікаційні вимоги до таких посад передбачені відповідними положеннями, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 03.10.2011 № 1236, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.10.2011 за № 1212/19950;

- заступників керівників, керівників підрозділів та їх заступників у складі окремих структурних підрозділів, завдання та обов'язки яких визначаються на підставі професійно-кваліфікаційних характеристик керівників цих структурних підрозділів. Кваліфікаційні вимоги до працівників, що працюють на таких посадах, визначено у цих професійно-кваліфікаційних характеристиках окремо;

- керівників і спеціалістів кадрової, юридичної (правової), бухгалтерської, діловодної та патронатної служб, структурного підрозділу з контролю, внутрішнього аудиту, з питань мобілізаційної роботи, запобігання та виявлення корупції, режимно-секретної діяльності, завдання та обов'язки яких визначаються на підставі Довідника типових професійно-кваліфікаційних характеристик відповідних посад державних службовців, Випуск 76 та інших нормативно-правових актів.

8. Кожна професійно-кваліфікаційна характеристика складається з таких розділів: «Завдання, обов'язки та повноваження», «Має право», «Повинен знати» та «Кваліфікаційні вимоги».

У розділі «Завдання, обов'язки та повноваження» наведено типові професійні завдання, обов'язки та повноваження для певної посади або групи посад, подібних за професійними ознаками. Вони можуть бути покладені на працівника, який обіймає відповідну посаду, повністю або частково.

У розділі «Має право» визначено коло прав та повноважень працівника, який обіймає відповідну посаду, необхідних для виконання покладених на нього завдань та обов'язків.

У розділі «Повинен знати» окреслено основні вимоги до спеціальних знань, необхідних державним службовцям Держфінінспекції та її територіальних органів для виконання типових завдань та обов'язків, а також щодо знань законодавчих та інших нормативно-правових актів, методів і засобів, які працівник повинен вміти застосовувати під час виконання посадових обов'язків.

У розділі «Кваліфікаційні вимоги» визначено вимоги до освітнього та освітньо-кваліфікаційного рівня державного службовця Держфінінспекції та її територіальних органів (відповідно до Закону України «Про вищу освіту») та його післядипломної підготовки, необхідні для виконання передбачених типових посадових обов'язків за певною посадою або групою посад, а також орієнтовні вимоги до стажу роботи. Наведені у цьому розділі вимоги мають узагальнений та рекомендаційний характер. У разі потреби, відповідно до специфіки роботи, складу кадрового резерву, можливостей системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, умов проведення конкурсу на заміщення посад державних службовців у Держфінінспекції, її територіальних органах, кваліфікаційні вимоги можуть бути підвищені з метою призначення на відповідні посади найбільш кваліфікованих і досвідчених кандидатів, оновлення та поліпшення якісного складу працівників Держфінінспекції, її територіальних органів. У деяких випадках визначені кваліфікаційні вимоги можуть бути зменшені, якщо за результатами оголошеного на заміщення такої посади конкурсу неможливо дібрати кандидатуру, яка відповідала б цим вимогам.

8. У професійно-кваліфікаційних характеристиках визначено перелік основних обов'язків за тією чи іншою посадою в Держфінінспекції та її територіальних органах відповідного рівня. Конкретний перелік посадових обов'язків визначається посадовими інструкціями працівників, які розробляються і затверджуються в установленому порядку відповідно до завдань, функцій та повноважень конкретних структурних підрозділів, установлених відповідними нормативно-правовими актами.

При розробці посадових інструкцій, за потреби, завдання та обов'язки, які включено до професійно-кваліфікаційної характеристики певної посади, можуть бути розподілені між кількома виконавцями або, навпаки, коло завдань та обов'язків окремих працівників може бути розширене з дорученням їм робіт, які передбачені для інших посад, належать до однієї функції управління та їх виконання не потребує іншого фаху, кваліфікації та зміни назви посади.

Відповідність фактично виконуваних обов'язків і кваліфікації вимогам посадових інструкцій визначається атестаційною комісією відповідно до чинного положення про проведення атестації державних службовців Держфінінспекції та її територіальних органів. При цьому особлива увага приділяється якісному та ефективному виконанню покладених на працівника завдань та обов'язків.

Рекомендації щодо підготовки посадових інструкцій державних службовців наведено у додатку до Довідника типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців.

3. ПРОФЕСІЙНО-КВАЛІФІКАЦІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КЕРІВНИХ ПОСАД ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ФІНАНСОВОЇ ІНСПЕКЦІЇ УКРАЇНИ

3.1. ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ІНСПЕКТУВАННЯ (АУДИТУ)

Завдання, обов'язки та повноваження. Здійснює керівництво діяльністю департаменту, планує та організовує його роботу. Визначає ступінь відповідальності керівників підпорядкованих структурних підрозділів, своїх заступників, очолює та контролює їх роботу. Розподіляє обов'язки між працівниками департаменту, забезпечує розробку положень про департамент, його структурні підрозділи та посадових інструкцій працівників департаменту. Забезпечує виконання покладених на департамент завдань щодо здійснення державного фінансового контролю у відповідній сфері. Аналізує стан і тенденції здійснення внутрішнього фінансового контролю у підконтрольній департаменту сфері за напрямами та показниками його роботи, вживає необхідних заходів для удосконалення цієї роботи. Забезпечує розроблення проектів нормативно-правових актів, інструктивних та методологічних документів з питань, що належать до компетенції департаменту, та в межах компетенції здійснює їх супроводження, надання пропозицій до проектів нормативно-правових актів, головними розробниками яких є інші органи державної влади. Забезпечує надання необхідних матеріалів керівництву Держфінінспекції для розгляду на колегії Держфінінспекції з питань, що належать до компетенції департаменту. Забезпечує внесення пропозицій керівництву Держфінінспекції про визначення об'єктів контролю для планування контрольно-ревізійної роботи; коригування планів контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції, інспекцій. Забезпечує ведення та складання звітності щодо результатів роботи департаменту та її достовірність. Очолює проведення контрольних заходів та бере участь у їх проведенні. Забезпечує підготовку працівників департаменту до проведення ними контрольних заходів. Контролює хід проведення працівниками контрольних заходів, надає необхідну організаційно-методичну допомогу. Приймає та розглядає підготовлені за результатами контрольних заходів матеріали, у разі наявності недоліків надає необхідні доручення щодо їх усунення. Вживає заходів для повної реалізації матеріалів контрольних заходів та відшкодування порушень. Аналізує стан дотримання підприємствами, установами та організаціями фінансової дисципліни, готує та подає керівництву Держфінінспекції пропозиції щодо інформування про його результати до Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів. Організовує підготовку відповідних аналітичних матеріалів щодо фактів неефективного, нецільового та незаконного витрачання державних ресурсів, інших фінансових порушень та подає керівництву Держфінінспекції пропозиції щодо заходів, спрямованих на запобігання таким фактам надалі. Забезпечує організацію та контроль за підготовкою працівниками департаменту вимог щодо усунення виявлених під час контрольних заходів порушень і недоліків, які висуваються до керівників та інших посадових осіб об'єктів, що контролюються, здійснення моніторингу врахування та впровадження органами виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями вимог та пропозицій Держфінінспекції за результатами проведених контрольних заходів. Регулює роботу департаменту щодо ефективної взаємодії з іншими структурними підрозділами Держфінінспекції, інспекціями, структурними підрозділами внутрішнього аудиту міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, а також з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та правоохоронними органами з питань, що стосуються діяльності департаменту. Організовує контроль за виконанням наказів керівництва Держфінінспекції. Забезпечує впровадження нових методів роботи у сфері діяльності департаменту. Здійснює контроль та координацію роботи структурних підрозділів інспекцій, що здійснюють контрольні заходи у відповідній сфері, та надає їм організаційно-методичну допомогу. Організовує, регулює та контролює розгляд працівниками департаменту звернень громадян, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських об'єднань, підприємств, установ та організацій, а також звернень та запитів народних депутатів з питань, що належать до компетенції департаменту; за результатами їх розгляду подає керівництву Держфінінспекції пропозиції щодо вжиття відповідних заходів згідно з чинним законодавством. Готує і подає керівництву Держфінінспекції інформацію для засобів масової інформації з питань, що належать до компетенції департаменту. Вживає необхідних заходів щодо вдосконалення організації роботи департаменту, підвищення кваліфікації працівників. Подає пропозиції керівництву Держфінінспекції щодо призначення, звільнення та переміщення з посад працівників департаменту, заміщення вакансій, заохочення, накладання стягнень та з інших питань службової діяльності. Здійснює, у відповідності до чинного законодавства, організаційну роботу з документами, контроль за веденням діловодства, збереженням документів. Забезпечує захист інформації з обмеженим доступом відповідно до чинного законодавства, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, антикорупційного законодавства та законодавства з питань державної служби. Здійснює інші заходи з метою реалізації основних завдань та функцій департаменту.

Має право. За дорученням керівництва представляти інтереси Держфінінспекції, інспекцій в органах виконавчої та законодавчої влади, правоохоронних органах, підприємствах, установах та організаціях, а також у судах з питань, що належать до компетенції департаменту. Підписувати листи на бланку Держфінінспекції згідно з визначеним порядком. Одержувати від структурних підрозділів Держфінінспекції та її територіальних органів, державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб — підприємців інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на департамент завдань. Очолювати та брати участь у проведенні контрольних заходів згідно з чинним законодавством. Приймати від працівників департаменту матеріали контрольних заходів, подавати обґрунтовані пропозиції щодо необхідності їх доопрацювання або скасування результатів контрольних заходів. Ініціювати залучення до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань учених і фахівців, працівників органів виконавчої влади, державних фондів, підприємств, установ та організацій. Висувати до керівників та інших осіб підприємств, установ і організацій, що контролюються, обов'язкові для виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства. Складати та перевіряти якість складання працівниками департаменту протоколів про адміністративні правопорушення. Порушувати перед керівниками відповідних органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій питання про притягнення до відповідальності осіб, винних у допущених порушеннях, у тому числі щодо застосування заходів впливу та інших санкцій. Ініціювати визнання недійсними договорів, укладених з порушенням законодавства, стягнення у судовому порядку у дохід держави коштів, отриманих підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства. Забезпечувати ділове листування з органами виконавчої влади, іншими фінансовими і контролюючими органами, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до компетенції департаменту. Брати участь у нарадах, семінарах та круглих столах, інших заходах з питань, що належать до компетенції департаменту. Подавати керівництву Держфінінспекції пропозиції щодо вдосконалення організації роботи департаменту, Держфінінспекції та її територіальних органів і державної служби загалом.

Повинен знати: Конституцію України, закони України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Міністерства фінансів України та Держфінінспекції, інші нормативно-правові акти, інструктивні та методологічні документи, що регулюють питання організації та здійснення державного фінансового контролю, а також розвиток відповідних сфер (галузей) економіки; порядок підготовки та внесення до відповідних органів проектів нормативно-правових актів; практику застосування чинного законодавства; основи державного управління, економіки, права, управління персоналом та ринку праці; форми та методи роботи із засобами масової інформації; основи трудового законодавства; правила ділового етикету; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп'ютері та відповідні програмні засоби; ділову мову; вільно володіти державною мовою.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах державної контрольно-ревізійної служби (далі — органи ДКРС) та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на керівних посадах нижчої категорії — не менше 3 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі чи в інших сферах економіки — не менше 5 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

3.2. ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ІНСПЕКТУВАННЯ (АУДИТУ)

Завдання, обов'язки та повноваження. Здійснює керівництво діяльністю департаменту в межах наданих повноважень. Забезпечує виконання покладених на департамент завдань щодо здійснення державного фінансового контролю з питань, що належать до його компетенції. Аналізує стан і тенденції здійснення внутрішнього фінансового контролю у сфері діяльності департаменту за напрямами та показниками його роботи, подає пропозиції директору департаменту щодо удосконалення роботи. Бере участь у розробці проектів нормативно-правових актів, інструктивних та методологічних документів з питань, що належать до компетенції департаменту, та в межах компетенції здійснює їх супроводження. Подає пропозиції до проектів нормативно-правових актів, головними розробниками яких є інші органи державної влади. Забезпечує підготовку необхідних матеріалів керівництву Держфінінспекції для розгляду на колегії Держфінінспекції питань, що належать до компетенції департаменту. Подає пропозиції директору департаменту щодо визначення об'єктів контролю для планування контрольно-ревізійної роботи; коригування планів контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції, інспекцій. Здійснює контроль за веденням та складанням звітності щодо результатів роботи, її достовірністю. Очолює та проводить контрольні заходи або бере участь у їх проведенні. Забезпечує підготовку працівників департаменту до проведення ними контрольних заходів. Контролює хід проведення працівниками контрольних заходів, надає їм необхідну організаційно-методичну допомогу. Приймає та розглядає підготовлені за результатами контрольних заходів матеріали, у разі наявності недоліків надає необхідні пропозиції щодо їх усунення. Вживає заходів щодо повної реалізації матеріалів контрольних заходів та відшкодування порушень. Забезпечує узагальнення результатів проведених контрольних заходів, готує за результатами цієї роботи відповідну інформацію директору департаменту та керівництву Держфінінспекції, а за потреби, Верховній Раді України, Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, відповідним центральним та місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам. Організовує підготовку відповідних аналітичних матеріалів щодо фактів неефективного, нецільового та незаконного витрачання державних ресурсів, інших фінансових порушень та подає пропозиції щодо заходів, спрямованих на запобігання таким фактам надалі. Забезпечує організацію та контроль за підготовкою працівниками департаменту проектів вимог щодо усунення виявлених під час контрольних заходів порушень і недоліків, які висуваються до керівників та інших посадових осіб об'єктів, що контролюються. Забезпечує здійснення моніторингу врахування та впровадження органами виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями вимог та пропозицій Держфінінспекції за результатами проведених контрольних заходів. Організовує ефективну взаємодію департаменту з іншими структурними підрозділами Держфінінспекції, інспекціями, структурними підрозділами внутрішнього аудиту міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, а також з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронними органами, підприємствами, установами та організаціями з питань, що стосуються діяльності департаменту. Контролює виконання наказів керівництва Держфінінспекції. Сприяє впровадженню нових методів роботи у сфері діяльності департаменту. Контролює та координує роботу структурних підрозділів інспекцій, що здійснюють контрольні заходи у відповідній сфері, надає їм організаційно-методичну допомогу. Організовує, розглядає, регулює, забезпечує та контролює розгляд працівниками департаменту звернень громадян, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських об'єднань, підприємств, установ та організацій, а також звернень та запитів народних депутатів з питань, що належать до компетенції департаменту; готує за результатами розгляду проекти відповідей та/або рішень. Готує і подає директору департаменту інформацію для засобів масової інформації з питань, що належать до компетенції департаменту. Вживає заходи щодо вдосконалення організації роботи департаменту, підвищення кваліфікації працівників. Подає директору департаменту пропозиції щодо призначення, звільнення та переміщення з посад працівників департаменту, заміщення вакансій, заохочення, накладання стягнень та з інших питань службової діяльності. Здійснює, у відповідності до чинного законодавства, організаційну роботу з документами, контроль за веденням діловодства, збереженням документів. Забезпечує захист інформації з обмеженим доступом відповідно до чинного законодавства, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, антикорупційного законодавства та законодавства з питань державної служби. Здійснює інші заходи з метою реалізації основних завдань та функцій департаменту.

Має право. За дорученням керівництва представляти департамент у структурних підрозділах Держфінінспекції, інспекціях, в органах виконавчої та законодавчої влади, правоохоронних органах, підприємствах, установах та організаціях, а також у судах з питань, що належать до компетенції департаменту. Одержувати від структурних підрозділів Держфінінспекції, інспекцій, державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб — підприємців інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на департамент завдань. Очолювати та брати участь у проведенні контрольних заходів згідно з чинним законодавством. Приймати від працівників департаменту матеріали контрольних заходів, подавати керівництву департаменту обґрунтовані пропозиції щодо необхідності їх доопрацювання або скасування результатів контрольних заходів. Складати та перевіряти якість складання працівниками департаменту протоколів про адміністративні правопорушення. Ініціювати залучення до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань учених і фахівців, працівників органів виконавчої влади, державних фондів, підприємств, установ та організацій. Висувати до керівників та інших осіб підприємств, установ і організацій, що контролюються, обов'язкові для виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства. Порушувати перед керівниками відповідних органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій питання про притягнення до відповідальності осіб, винних у допущених порушеннях, у тому числі щодо застосування заходів впливу та інших санкцій. Ініціювати визнання недійсними договорів, укладених за порушенням законодавства, у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, отримані підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства. Забезпечувати ділове листування з органами виконавчої влади, іншими фінансовими і контролюючими органами, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до компетенції департаменту. Брати участь у нарадах, семінарах та круглих столах, інших заходах з питань, що належать до компетенції департаменту. Подавати керівництву департаменту пропозиції щодо вдосконалення організації роботи департаменту, Держфінінспекції та її територіальних органів.

Повинен знати: Конституцію України, закони України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Міністерства фінансів України та Держфінінспекції, інші нормативно-правові акти, інструктивні та методологічні документи, що регулюють питання організації та здійснення державного фінансового контролю, а також розвиток відповідних сфер (галузей) економіки; порядок підготовки та внесення до відповідних органів проектів нормативно-правових актів; практику застосування чинного законодавства; основи державного управління, економіки, права, управління персоналом та ринку праці; форми та методи роботи із засобами масової інформації; основи трудового законодавства; правила ділового етикету; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп'ютері та відповідні програмні засоби; ділову мову; вільно володіти державною мовою.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом на керівних посадах нижчої категорії в органах ДКРС та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах — не менше 3 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі чи в інших сферах економіки — не менше 3 років, або стаж роботи за фахом — не менше 5 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

3.3. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ У СКЛАДІ ДЕПАРТАМЕНТУ ІНСПЕКТУВАННЯ (АУДИТУ)

Завдання, обов'язки та повноваження. Здійснює керівництво діяльності відділу в межах наданих повноважень. Визначає ступінь відповідальності працівників відділу, розподіляє обов'язки між працівниками відділу, очолює та контролює їх роботу. Здійснює організаційну роботу, спрямовану на виконання завдань та функцій щодо здійснення державного фінансового контролю. Бере участь у розробці проектів нормативно-правових актів, інструктивних та методологічних документів з питань, що належать до компетенції відділу, та здійснює їх супроводження. Подає пропозиції до проектів нормативно-правових актів, головними розробниками яких є інші органи державної влади. Аналізує стан здійснення внутрішнього фінансового контролю у підконтрольній відділу сфері за напрямами та показниками його роботи. Забезпечує підготовку директору департаменту необхідних матеріалів для розгляду на колегії Держфінінспекції питань, що належать до компетенції відділу. Подає пропозиції керівництву департаменту щодо визначення об'єктів контролю для планування контрольно-ревізійної роботи; коригування планів контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції, інспекцій. Здійснює контроль за веденням та складанням звітності щодо результатів роботи відділу. Очолює та проводить контрольні заходи або бере участь у їх проведенні. Забезпечує підготовку працівників відділу до проведення ними контрольних заходів. Контролює хід проведення працівниками контрольних заходів, надає їм необхідну організаційно-методичну допомогу. Приймає та розглядає матеріали за результатами проведених контрольних заходів, вживає заходи щодо повної реалізації матеріалів контрольних заходів, забезпечує узагальнення результатів контрольних заходів та готує відповідну інформацію директору департаменту, а за потреби, проекти відповідних інформацій для державних органів. Складає та перевіряє якість складання працівниками відділу протоколів про адміністративні правопорушення. Забезпечує організацію та контроль за підготовкою працівниками відділу проектів вимог щодо усунення виявлених під час контрольних заходів порушень і недоліків, які висуваються до керівників та інших посадових осіб об'єктів, що контролюються. Організовує роботу відділу щодо ефективної взаємодії з іншими структурними підрозділами Держфінінспекції, інспекціями, а також органами виконавчої влади, правоохоронними органами, підприємствами, установами та організаціями з питань, що стосуються діяльності відділу. Надає організаційно-методичну допомогу працівникам відділу та працівникам структурних підрозділів інспекцій, що здійснюють контроль у відповідній сфері. Організовує, розглядає, регулює, забезпечує та контролює розгляд працівниками відділу звернень громадян, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських об'єднань, підприємств, установ та організацій, а також звернень та запитів народних депутатів з питань, що належать до компетенції відділу; за результатами їх розгляду готує проекти відповідей та подає їх керівництву департаменту. Готує і подає керівництву департаменту інформацію для засобів масової інформації з питань, що належать до компетенції відділу. Вживає необхідні заходи щодо вдосконалення організації роботи відділу, підвищення кваліфікації працівників. Подає керівництву департаменту пропозиції щодо призначення, звільнення та переміщення з посад працівників відділу, заміщення вакансій, заохочення, накладання стягнень та з інших питань службової діяльності. Здійснює, у відповідності до чинного законодавства, організаційну роботу з документами, контроль за веденням діловодства, збереженням документів. Забезпечує захист інформації з обмеженим доступом відповідно до чинного законодавства, дотримання працівниками відділу правил внутрішнього трудового розпорядку, антикорупційного законодавства та законодавства України з питань державної служби. Здійснює інші заходи з метою реалізації основних завдань та функцій департаменту.

Має право. За дорученням керівництва представляти департамент у структурних підрозділах Держфінінспекції, інспекціях, в органах виконавчої та законодавчої влади, правоохоронних органах, підприємствах, установах та організаціях, а також у судах з питань, що належать до компетенції відділу. Одержувати від структурних підрозділів Держфінінспекції, інспекцій, державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб — підприємців інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на відділ завдань. Очолювати та брати участь у проведенні контрольних заходів згідно з чинним законодавством. Приймати від працівників відділу матеріали контрольних заходів, подавати керівництву департаменту обґрунтовані пропозиції щодо необхідності їх доопрацювання або скасування результатів контрольних заходів. Ініціювати залучення до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань учених і фахівців працівників органів виконавчої влади, державних фондів, підприємств, установ та організацій. Висувати до керівників та інших осіб підприємств, установ і організацій, що контролюються, обов'язкові для виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства. Складати та перевіряти якість складання працівниками відділу протоколів про адміністративні правопорушення. Порушувати перед керівниками відповідних органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій питання про притягнення до відповідальності осіб, винних у допущених порушеннях, у тому числі щодо застосування заходів впливу та інших санкцій. Ініціювати визнання недійсними договорів, укладених за порушенням законодавства, стягнення у судовому порядку у дохід держави коштів, отриманих підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства. Забезпечувати ділове листування з органами виконавчої влади, іншими фінансовими і контролюючими органами, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до компетенції відділу. Брати участь у нарадах, семінарах та круглих столах, інших заходах з питань, що належать до компетенції відділу. Подавати керівництву департаменту пропозиції щодо вдосконалення організації роботи відділу, департаменту, Держфінінспекції.

Повинен знати: Конституцію України, закони України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Міністерства фінансів України та Держфінінспекції, інші нормативно-правові акти, інструктивні та методологічні документи, що регулюють питання організації та здійснення державного фінансового контролю, а також розвиток відповідних сфер (галузей) економіки; порядок підготовки та внесення до відповідних органів проектів нормативно-правових актів; практику застосування чинного законодавства; основи державного управління, економіки, права, управління персоналом та ринку праці; форми та методи роботи із засобами масової інформації; основи трудового законодавства; правила ділового етикету; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп'ютері та відповідні програмні засоби; ділову мову; вільно володіти державною мовою.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС на керівних посадах нижчої категорії чи на посаді головного контролера-ревізора (головного державного аудитора) та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на керівних посадах нижчої категорії чи на посаді головного державного фінансового інспектора (головного державного аудитора) — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі чи в інших сферах економіки — не менше 3 років, або стаж роботи за фахом — не менше 5 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

3.4. ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛУ У СКЛАДІ ДЕПАРТАМЕНТУ ІНСПЕКТУВАННЯ (АУДИТУ)

Завдання, обов'язки та повноваження. Організовує роботу відділу у складі департаменту в межах наданих повноважень. Забезпечує виконання покладених на відділ завдань та функцій щодо здійснення державного фінансового контролю. Бере участь у розробці проектів нормативно-правових актів, інструктивних та методологічних документів з питань, що належать до компетенції відділу, та здійснює їх супроводження. Подає пропозиції до проектів нормативно-правових актів, головними розробниками яких є інші органи державної влади. Забезпечує підготовку матеріалів для розгляду на колегії Держфінінспекції питань, що належать до компетенції відділу. Подає пропозиції начальникові відділу щодо визначення об'єктів контролю для планування контрольно-ревізійної роботи. Здійснює контроль за веденням та складанням звітності про результати роботи відділу. Очолює контрольні заходи або бере участь у їх проведенні. Забезпечує підготовку та контролює хід проведення працівниками відділу контрольних заходів, надає їм необхідну організаційно-методичну допомогу. Приймає та розглядає матеріали за результатами проведених контрольних заходів, вживає заходи щодо повної реалізації матеріалів контрольних заходів. Здійснює за дорученням начальника відділу узагальнення результатів контрольних заходів та готує проекти відповідних інформацій для державних органів. Складає та перевіряє якість складання працівниками відділу протоколів про адміністративні правопорушення. Готує та організовує підготовку працівниками відділу проектів вимог щодо усунення виявлених під час контрольних заходів порушень і недоліків, які висуваються до керівників та інших посадових осіб об'єктів, що контролюються. Організовує роботу відділу щодо ефективної взаємодії з іншими структурними підрозділами Держфінінспекції, інспекціями, а також органами виконавчої влади, правоохоронними органами, підприємствами, установами та організаціями з питань, що стосуються діяльності відділу. Здійснює організаційно-методичне керівництво роботою працівників відділу. За дорученням керівництва департаменту (відділу) розглядає звернення громадян, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських об'єднань, підприємств, установ та організацій, а також звернення та запити народних депутатів з питань, що належать до компетенції відділу; за результатами їх розгляду готує проекти відповідей та подає їх керівництву департаменту (відділу). Готує і подає керівництву департаменту (відділу) інформацію для засобів масової інформації з питань, що належать до компетенції відділу. Вживає необхідні заходи щодо вдосконалення організації роботи відділу, підвищення кваліфікації працівників. Подає начальникові відділу пропозиції щодо призначення, звільнення та переміщення з посад працівників відділу, заміщення вакансій, заохочення, накладання стягнень та з інших питань службової діяльності. Здійснює, у відповідності до чинного законодавства, організаційну роботу з документами, контроль за веденням діловодства, збереженням документів. Забезпечує захист інформації з обмеженим доступом відповідно до чинного законодавства, дотримання працівниками відділу правил внутрішнього трудового розпорядку, антикорупційного законодавства та законодавства з питань державної служби. Здійснює інші заходи з метою реалізації основних завдань та функцій департаменту та відділу.

Має право. За дорученням керівництва представляти департамент (відділ) у структурних підрозділах Держфінінспекції, інспекціях, в органах виконавчої та законодавчої влади, правоохоронних органах, підприємствах, установах та організаціях, а також у судах з питань, що належать до компетенції відділу. Готувати запити на отримання від структурних підрозділів Держфінінспекції, інспекцій, державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб — підприємців інформації, документів і матеріалів, необхідних для виконання покладених на відділ завдань. Очолювати та брати участь у проведенні контрольних заходів згідно з чинним законодавством. Приймати від працівників відділу матеріали контрольних заходів, подавати начальнику відділу обґрунтовані пропозиції щодо необхідності їх доопрацювання або скасування результатів контрольних заходів. Складати та перевіряти якість складання працівниками відділу протоколів про адміністративні правопорушення. За дорученням керівництва департаменту ініціювати залучення до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань учених і фахівців, працівників органів виконавчої влади, державних фондів, підприємств, установ та організацій. Висувати до керівників та інших осіб підприємств, установ і організацій, що контролюються, обов'язкові для виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства. Накладати відповідно до законодавства адміністративні стягнення. Порушувати перед керівниками відповідних органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій питання про притягнення до відповідальності осіб, винних у допущених порушеннях, у тому числі щодо застосування заходів впливу та інших санкцій. Ініціювати визнання недійсними договорів, укладених за порушенням законодавства, у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, отримані підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства. Забезпечувати ділове листування з органами виконавчої влади, іншими фінансовими і контролюючими органами, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до компетенції відділу. Брати участь у нарадах, семінарах та круглих столах, інших заходах з питань, що належать до компетенції відділу. Подавати начальнику відділу пропозиції щодо вдосконалення організації роботи відділу, департаменту.

Повинен знати: Конституцію України, закони України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Міністерства фінансів України та Держфінінспекції, інші нормативно-правові акти, інструктивні та методологічні документи, що регулюють питання організації та здійснення державного фінансового контролю, а також розвиток відповідних сфер (галузей) економіки; порядок підготовки та внесення до відповідних органів проектів нормативно-правових актів; практику застосування чинного законодавства; основи державного управління, економіки, права, управління персоналом та ринку праці; форми та методи роботи із засобами масової інформації; основи трудового законодавства; правила ділового етикету; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп'ютері та відповідні програмні засоби; ділову мову; вільно володіти державною мовою.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС на керівних посадах нижчої категорії чи на посаді головного контролера-ревізора (головного державного аудитора) та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на керівних посадах нижчої категорії чи на посаді головного державного фінансового інспектора (головного державного аудитора) — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі чи в інших сферах економіки — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом — не менше 3 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

3.5. ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ РОБОТИ

Завдання, обов'язки та повноваження. Здійснює керівництво діяльністю департаменту, планує та організовує його роботу. Визначає ступінь відповідальності керівників підпорядкованих структурних підрозділів, своїх заступників, очолює та контролює їх роботу. Розподіляє обов'язки між працівниками департаменту, забезпечує розробку положень про департамент, його структурні підрозділи та посадових інструкцій працівників департаменту. Забезпечує виконання покладених на департамент завдань і функцій щодо організації роботи Держфінінспекції та її територіальних органів у сфері державного фінансового контролю, зокрема: планування контрольно-ревізійної роботи; формування звітності про роботу; підготовки інформаційних матеріалів щодо результатів діяльності Держфінінспекції та її територіальних органів, проблем у дотриманні фінансової дисципліни, проблем, існуючих у контрольно-ревізійній роботі; забезпечує підготовку пропозицій щодо напрямів та методів її вдосконалення. Забезпечує формування та затвердження Основних напрямів контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції та її територіальних органів і квартальних планів контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції, інспекцій. Забезпечує здійснення моніторингу завантаженості структурних підрозділів Держфінінспекції та її територіальних органів плановими та позаплановими завданнями, подає пропозиції щодо її оптимізації. Забезпечує збір оперативної інформації та статистичної звітності щодо результатів роботи Держфінінспекції та її територіальних органів; формування зведеної звітності щодо результатів роботи Держфінінспекції та її територіальних органів. Забезпечує здійснення аналізу інформації щодо результатів контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції та її територіальних органів, підготовку аналітичних та оглядових матеріалів з цих питань. Готує та подає Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України та Міністерству фінансів України узагальнені звіти щодо результатів контролю за дотриманням бюджетного законодавства. Подає пропозиції щодо вдосконалення функціонування інформаційно-аналітичної системи Держфінінспекції та її територіальних органів. Організаційно забезпечує діяльність колегії Держфінінспекції. Забезпечує взаємодію Держфінінспекції з комітетами Верховної Ради України, з депутатськими фракціями, групами та позафракційними депутатами у Верховній Раді України, а також взаємодію з Кабінетом Міністрів України з питань нормотворчої діяльності Держфінінспекції. Здійснює організаційні заходи щодо взаємодії Держфінінспекції з Рахунковою палатою України, Державною податковою службою України, Державною казначейською службою України, іншими центральними органами виконавчої влади, які мають повноваження на здійснення фінансового контролю. Забезпечує координацію роботи інспекцій щодо взаємодії з місцевими органами влади з питань контрольно-ревізійної роботи та проблем у дотриманні фінансової дисципліни в регіонах. Забезпечує організацію взаємодії з міжнародними та зарубіжними організаціями з питань державного фінансового контролю, а також з органами державної влади та іншими установами з питань удосконалення державного фінансового контролю. Забезпечує розроблення проектів нормативно-правових актів з питань державного фінансового контролю, інструктивних та методологічних документів з питань контрольно-ревізійної роботи та здійснює їх супроводження, надання пропозицій до проектів нормативно-правових актів, головними розробниками яких є інші органи державної влади. Забезпечує проведення моніторингу та аналізу законопроектів з питань державного фінансового контролю, внесених на розгляд до Верховної Ради України усіма суб'єктами законодавчої ініціативи, надання пропозицій Кабінету Міністрів України з питань, включених до розкладу засідань Верховної Ради України. В межах компетенції Держфінінспекції забезпечує здійснення заходів з реалізації державної регуляторної політики. Подає пропозиції щодо удосконалення роботи структурних підрозділів Держфінінспекції та її територіальних органів з питань, що належать до компетенції департаменту. Надає методичну допомогу іншим структурним підрозділам Держфінінспекції, інспекціям з питань, що належать до його компетенції. Здійснює організаційно-методичне керівництво роботою начальників відділів організаційної роботи інспекцій з питань, що входять до компетенції департаменту. Організовує, регулює та контролює розгляд працівниками департаменту звернень громадян, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських об'єднань, підприємств, установ та організацій, а також звернень та запитів народних депутатів з питань, що належать до компетенції департаменту; за результатами їх розгляду подає керівництву Держфінінспекції пропозиції щодо вжиття відповідних заходів згідно з чинним законодавством. Готує та подає керівництву Держфінінспекції інформацію для засобів масової інформації з питань, що належать до компетенції департаменту. Вживає необхідні заходи щодо вдосконалення організації роботи департаменту, підвищення кваліфікації працівників. Подає керівництву Держфінінспекції пропозиції щодо призначення, звільнення та переміщення з посад працівників департаменту, заміщення вакансій, заохочення, накладання стягнень та з інших питань службової діяльності. Здійснює, у відповідності до чинного законодавства, організаційну роботу з документами, контроль за веденням діловодства, збереженням документів. Забезпечує захист інформації з обмеженим доступом відповідно до чинного законодавства, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, антикорупційного законодавства та законодавства з питань державної служби. Здійснює інші заходи з метою реалізації основних завдань та функцій департаменту.

Має право. За дорученням керівництва представляти інтереси Держфінінспекції, інспекцій в органах виконавчої та законодавчої влади, правоохоронних органах, підприємствах, установах та організаціях, а також у судах з питань, що належать до компетенції департаменту. Підписувати листи на бланку Держфінінспекції згідно з визначеним порядком. Одержувати від структурних підрозділів Держфінінспекції, інспекцій, державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб — підприємців інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на департамент завдань. Забезпечувати ділове листування з органами виконавчої влади, іншими фінансовими і контролюючими органами, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до компетенції департаменту. Організовувати та брати участь у нарадах, семінарах та круглих столах, інших заходах, у тому числі міжнародних, з питань, що належать до компетенції департаменту. Подавати керівництву Держфінінспекції пропозиції щодо вдосконалення організації роботи департаменту, Держфінінспекції та її територіальних органів і державної служби загалом.

Повинен знати: Конституцію України, закони України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Міністерства фінансів України та Держфінінспекції, інші нормативно-правові акти, інструктивні та методологічні документи, що регулюють питання організації та здійснення державного фінансового контролю, а також розвиток відповідних сфер (галузей) економіки; порядок підготовки та внесення до відповідних органів проектів нормативно-правових актів; практику застосування чинного законодавства; основи державного управління, економіки, права, управління персоналом та ринку праці; форми та методи роботи із засобами масової інформації; основи трудового законодавства; правила ділового етикету; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп'ютері та відповідні програмні засоби; ділову мову; вільно володіти державною мовою.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на керівних посадах нижчої категорії — не менше 3 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі чи в інших сферах економіки — не менше 5 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

3.6. НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ ГАРМОНІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО ВНУТРІШНЬОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ

Завдання, обов'язки та повноваження. Здійснює керівництво діяльністю управління, планує та організовує його роботу. Визначає ступінь відповідальності керівників підпорядкованих структурних підрозділів, очолює та контролює їх роботу. Розподіляє обов'язки між працівниками управління, забезпечує розробку положень про управління, структурні підрозділи та посадових інструкцій працівників управління. Забезпечує виконання покладених на управління завдань щодо надання методологічної та консультаційної допомоги підконтрольним установам з питань внутрішнього контролю та внутрішнім аудиторам — з питань внутрішнього аудиту, здійснення аналізу функціонуючої системи внутрішнього контролю в підконтрольних установах та здійснення заходів щодо забезпечення взаємодії інспекцій з підконтрольними установами з питань внутрішнього аудиту. Забезпечує внесення пропозицій щодо визначення об'єктів контролю для планування контрольно-ревізійної роботи; коригування планів контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції, інспекцій. Організує роботу з погодження Держфінінспекцією планів роботи структурних підрозділів внутрішнього аудиту підконтрольних установ та змін до них. Забезпечує розроблення проектів нормативно-правових актів, інструктивних та методологічних документів з питань, що належать до компетенції управління, та здійснює їх супроводження, надання пропозицій до проектів нормативно-правових актів, головними розробниками яких є інші органи державної влади. Забезпечує надання необхідних матеріалів керівництву Держфінінспекції для розгляду на колегії Держфінінспекції питань, що належать до компетенції управління. Здійснює організаційно-методичне керівництво роботою начальників відділів організаційної роботи інспекцій та методичне забезпечення функції внутрішнього аудиту в підконтрольних установах, взаємодію та обмін інформацією з іншими структурними підрозділами Держфінінспекції та її територіальних органів, іншими органами державної влади. Забезпечує здійснення аналізу і оцінку стану внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту в підконтрольних установах, підготовку звітів із зазначених питань для інформування Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, керівників підконтрольних установ, інших органів державної влади. Готує проекти рішень Держфінінспекції та інформацію керівництву Держфінінспекції, іншим органам державної влади за напрямами діяльності управління. Організовує, регулює та контролює розгляд працівниками управління звернень громадян, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських об'єднань, підприємств, установ та організацій, а також звернень та запитів народних депутатів з питань, що належать до компетенції управління; за результатами їх розгляду подає керівництву Держфінінспекції пропозиції щодо вжиття відповідних заходів згідно з чинним законодавством. Організовує контроль за виконанням наказів керівництва Держфінінспекції. Готує і подає керівництву Держфінінспекції інформацію для засобів масової інформації з питань, що належать до компетенції управління. Вживає необхідні заходи щодо вдосконалення організації роботи управління, підвищення кваліфікації працівників. Подає керівництву Держфінінспекції пропозиції щодо призначення, звільнення та переміщення з посад працівників управління, заміщення вакансій, заохочення, накладання стягнень та з інших питань службової діяльності. Здійснює, у відповідності до чинного законодавства, організаційну роботу з документами, контроль за веденням діловодства, збереженням документів. Забезпечує захист інформації з обмеженим доступом відповідно до чинного законодавства, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, антикорупційного законодавства та законодавства з питань державної служби. Здійснює інші заходи з метою реалізації основних завдань та функцій управління.

Має право. За дорученням керівництва представляти інтереси Держфінінспекції, інспекцій в органах виконавчої та законодавчої влади, правоохоронних органах, підприємствах, установах та організаціях, а також у судах з питань, що належать до компетенції управління. Підписувати листи на бланку Держфінінспекції згідно з визначеним порядком. Одержувати від інших структурних підрозділів Держфінінспекції, інспекцій, органів виконавчої влади, правоохоронних органів, органів самоврядування, підприємств, установ та організацій необхідні статистичні та оперативні дані, звіти та інші документи з питань, що стосуються діяльності управління. Забезпечувати ділове листування з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, правоохоронними органами, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до компетенції управління. Організовувати та проводити наради і семінари з керівниками структурних підрозділів внутрішнього аудиту міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, інспекцій; брати участь у нарадах, семінарах та круглих столах, інших заходах, у тому числі міжнародних, з питань, що належать до компетенції управління. Подавати керівництву Держфінінспекції пропозиції щодо вдосконалення організації роботи управління, Держфінінспекції та її територіальних органів і державної служби загалом.

Повинен знати: Конституцію України, закони України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Міністерства фінансів України та Держфінінспекції, інші нормативно-правові акти, інструктивні та методологічні документи, що регулюють питання організації та здійснення державного фінансового контролю, а також розвиток відповідних сфер (галузей) економіки; порядок підготовки та внесення до відповідних органів проектів нормативно-правових актів; практику застосування чинного законодавства; основи державного управління, економіки, права, управління персоналом та ринку праці; форми та методи роботи із засобами масової інформації; основи трудового законодавства; правила ділового етикету; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп'ютері та відповідні програмні засоби; ділову мову; вільно володіти державною мовою.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на керівних посадах нижчої категорії — не менше 3 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі чи в інших сферах економіки — не менше 5 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

3.7. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ МОНІТОРИНГУ РИЗИКОВИХ ОПЕРАЦІЙ ТА ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ

Завдання, обов'язки та повноваження. Здійснює керівництво діяльністю відділу, планує та організовує його роботу. Визначає ступінь відповідальності працівників відділу, очолює та контролює їх роботу, Розподіляє обов'язки між працівниками відділу, забезпечує розробку положення про відділ та посадових інструкцій працівників відділу. Здійснює організаційну роботу, спрямовану на виконання завдань та функцій щодо здійснення моніторингу ризикових операцій та державних закупівель. Забезпечує погодження пропозицій галузевих підрозділів Держфінінспекції щодо визначення об'єктів контролю для планування контрольно-ревізійної роботи; погодження коригування планів контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції, Інспекції. Забезпечує розроблення проектів нормативно-правових актів, інструктивних та методологічних документів з питань, що належать до компетенції відділу, та здійснює їх супроводження, надання пропозицій до проектів нормативно-правових актів, головними розробниками яких є інші органи державної влади. Забезпечує надання необхідних матеріалів керівництву Держфінінспекції для розгляду на колегії Держфінінспекції питань, що належать до компетенції відділу. Забезпечує ведення та складання звітності щодо роботи відділу. За дорученням керівництва Держфінінспекції забезпечує проведення контрольних заходів на об'єктах, що контролюються. Очолює або бере участь у проведенні перевірок державних закупівель, моніторингу ризикових операцій та державних закупівель. Забезпечує підготовку працівників відділу до проведення ними перевірок державних закупівель, моніторингу ризикових операцій та державних закупівель. Контролює хід проведення працівниками перевірок державних закупівель, моніторингу ризикових операцій та державних закупівель, надає їм необхідну організаційно-методичну допомогу. Забезпечує прийняття та розгляд підготовлених матеріалів за результатами перевірок державних закупівель, моніторингу ризикових операцій та державних закупівель. Організовує підготовку відповідних аналітичних матеріалів за результатами перевірок державних закупівель, моніторингу ризикових операцій та державних закупівель щодо фактів упередження порушень у сфері державних закупівель та подає керівництву Держфінінспекції. Забезпечує організацію та контроль за підготовкою працівниками відділу вимог (рекомендацій) щодо усунення виявлених під час перевірок державних закупівель, моніторингу ризикових операцій та державних закупівель порушень і недоліків, що висуваються до керівників та інших посадових осіб підконтрольних об'єктів. Забезпечує здійснення моніторингу врахування та впровадження органами виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями вимог та пропозицій Держфінінспекції за результатами проведених відділом перевірок державних закупівель, моніторингу ризикових операцій та державних закупівель. Вживає заходи щодо забезпечення повної реалізації матеріалів контрольних заходів. Проводить системне спостереження за станом здійснення замовниками ризикових державних закупівель. Готує проекти рішень за напрямами діяльності відділу та подає їх на розгляд керівництву Держфінінспекції. Регулює роботу відділу щодо ефективної взаємодії з іншими структурними підрозділами Держфінінспекції та її територіальними органами, відповідними структурними підрозділами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, а також з органами державної влади, підприємствами, установами та організаціями з питань, що стосуються діяльності відділу. Організовує, регулює та контролює розгляд працівниками відділу звернень громадян, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських об'єднань, підприємств, установ та організацій, а також звернень та запитів народних депутатів з питань, що належать до компетенції відділу; за результатами їх розгляду готує проекти відповідей та подає їх керівництву Держфінінспекції. Надає організаційно-методичну допомогу інспекціям з питань, що належать до повноважень відділу. Готує керівництву Держфінінспекції матеріали для засобів масової інформації з питань, що належать до компетенції відділу. Вживає необхідні заходи щодо вдосконалення організації роботи відділу, підвищення кваліфікації працівників. Подає керівництву Держфінінспекції пропозиції щодо призначення, звільнення та переміщення з посад працівників відділу, заміщення вакансій, заохочення, накладання стягнень та з інших питань службової діяльності. Здійснює, у відповідності до чинного законодавства, організаційну роботу з документами, контроль за веденням діловодства, збереженням документів. Забезпечує захист інформації з обмеженим доступом відповідно до чинного законодавства, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, антикорупційного законодавства та законодавства України з питань державної служби. Здійснює інші заходи з метою реалізації основних завдань та функцій відділу.

Має право. За дорученням керівництва представляти інтереси Держфінінспекції, інспекції в органах виконавчої та законодавчої влади, правоохоронних органах, підприємствах, установах та організаціях, а також у судах з питань, що належать до компетенції відділу. Підписувати листи на бланку Держфінінспекції згідно з визначеним порядком. Одержувати від структурних підрозділів Держфінінспекції та її територіальних органів, державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб — підприємців інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на відділ завдань. Очолювати та брати участь у проведенні контрольних заходів згідно з чинним законодавством. Приймати від працівників відділу матеріали контрольних заходів, подавати керівництву Держфінінспекції обґрунтовані пропозиції щодо необхідності їх доопрацювання або скасування результатів контрольних заходів. Ініціювати залучення до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань учених і фахівців працівників органів виконавчої влади, державних фондів, підприємств, установ та організацій. Висувати до керівників та інших осіб підприємств, установ і організацій, що контролюються, обов'язкові для виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства. Складати та перевіряти якість складання працівниками відділу протоколів про адміністративні правопорушення. Порушувати перед керівниками відповідних органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій питання про притягнення до відповідальності осіб, винних у допущених порушеннях, у тому числі щодо застосування заходів впливу та інших санкцій. Ініціювати визнання недійсними договорів, укладених за порушенням законодавства, у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, отримані підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства. Здійснює ділове листування з органами виконавчої влади, іншими фінансовими і контролюючими органами, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до компетенції відділу. Брати участь у нарадах, семінарах та круглих столах, інших заходах з питань, що належать до компетенції відділу. Подавати керівництву Держфінінспекції пропозиції щодо вдосконалення організації роботи відділу, Держфінінспекції та її територіальних органів і державної служби загалом.

Повинен знати: Конституцію України, закони України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Міністерства фінансів України та Держфінінспекції, інші нормативно-правові акти, інструктивні та методологічні документи, що регулюють питання організації та здійснення державного фінансового контролю, а також розвиток відповідних сфер (галузей) економіки; порядок підготовки та внесення до відповідних органів проектів нормативно-правових актів; практику застосування чинного законодавства; основи державного управління, економіки, права, управління персоналом та ринку праці; форми та методи роботи із засобами масової інформації; основи трудового законодавства; правила ділового етикету; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп'ютері та відповідні програмні засоби; ділову мову; вільно володіти державною мовою.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на керівних посадах нижчої категорії — не менше 3 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі чи в інших сферах економіки — не менше 5 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

3.8. НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Завдання, обов'язки та повноваження. Здійснює керівництво діяльністю управління, планує та організовує його роботу. Визначає ступінь відповідальності керівників підпорядкованих структурних підрозділів, очолює та контролює їх роботу. Розподіляє обов'язки між працівниками управління, забезпечує розробку положень про управління, структурні підрозділи та посадових інструкцій працівників управління. Забезпечує функціонування та розвиток єдиної інформаційно-аналітичної системи (ЄІАС) Держфінінспекції та її територіальних органів; організаційне забезпечення функціонування ЄІАС; розробку, впровадження та супроводження програмного забезпечення; телекомунікаційне забезпечення; технічний захист інформації; забезпечення засобами обчислювальної техніки. Визначає напрями діяльності управління щодо впровадження сучасних і перспективних рішень у галузі інформаційних технологій із застосуванням єдиних стандартів у Держфінінспекції, інспекціях. Забезпечує розроблення проектів нормативно-правових актів, інструктивних та методологічних документів з питань, що належать до компетенції управління, та здійснює їх супроводження, надання пропозицій до проектів нормативно-правових актів, головними розробниками яких є інші органи державної влади. Забезпечує надання необхідних матеріалів керівництву Держфінінспекції для розгляду на колегії Держфінінспекції питань, що належать до компетенції управління. Готує проекти рішень Держфінінспекції за напрямами діяльності управління. Аналізує стан і тенденції розвитку ЄІАС Держфінінспекції, інспекцій, подає керівництву Держфінінспекції пропозиції щодо усунення негативних та закріплення позитивних тенденцій. Організовує узагальнення досвіду з питань застосування обчислювальної системи в Держфінінспекції, інспекціях. Здійснює організаційні заходи щодо координації автоматизованого інформаційного обміну Держфінінспекції з іншими органами державної влади. Організовує участь працівників управління у контрольних заходах підприємств, установ та організацій за наявності у них автоматизованих систем бухгалтерського обліку у разі виникнення питань, пов'язаних із застосуванням обчислювальної техніки. Організовує роботу управління щодо ефективної взаємодії з іншими структурними підрозділами Держфінінспекції, інспекцій з питань, що стосуються діяльності управління. Здійснює організаційно-методичне керівництво роботою структурних підрозділів з інформаційних технологій інспекцій. Вживає необхідні заходи щодо вдосконалення організації роботи управління, підвищення кваліфікації працівників. Подає керівництву Держфінінспекції пропозиції щодо призначення, звільнення та переміщення з посад працівників управління, заміщення вакансій, заохочення, накладання стягнень та з інших питань службової діяльності. Здійснює, у відповідності до чинного законодавства, організаційну роботу з документами, контроль за веденням діловодства, збереженням документів, дотриманням працівниками управління порядку роботи з матеріальними цінностями та їх збереженням. Забезпечує захист інформації з обмеженим доступом відповідно до чинного законодавства, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, антикорупційного законодавства та законодавства України з питань державної служби. Здійснює інші заходи з метою реалізації основних завдань та функцій управління.

Має право. За дорученням керівництва представляти інтереси Держфінінспекції, інспекцій в органах виконавчої та законодавчої влади, правоохоронних органах, підприємствах, установах та організаціях, а також у судах з питань, що належать до компетенції управління. Підписувати листи на бланку Держфінінспекції згідно з визначеним порядком. Одержувати від структурних підрозділів Держфінінспекції, інспекцій, державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб — підприємців інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на управління завдань. Забезпечувати ділове листування з органами виконавчої влади, іншими фінансовими і контролюючими органами, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до компетенції управління. Організовувати та проводити наради і семінари з керівниками та фахівцями структурних підрозділів з інформаційних технологій інспекцій. Брати участь у нарадах, семінарах та круглих столах, інших заходах з питань, що належать до компетенції управління. Подавати керівництву Держфінінспекції пропозиції щодо вдосконалення організації роботи управління, Держфінінспекції та її територіальних органів і державної служби загалом.

Повинен знати: Конституцію України, закони України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Міністерства фінансів України та Держфінінспекції, інші нормативно-правові акти, інструктивні та методологічні документи, що регулюють питання організації та здійснення державного фінансового контролю, а також розвиток у сфері інформаційних технологій; нормативні, інструктивні та методологічні документи щодо статистичного обліку та звітності в Держфінінспекції та її територіальних органах; порядок автоматизованої обробки інформації та формування необхідних інформаційних баз даних у системі Держфінінспекції, інспекціях; умови експлуатації комп'ютерної техніки, застосування програмних та інших технічних засобів обробки інформації; технології розробки програмних засобів; порядок підготовки та внесення до відповідних органів проектів нормативно-правових актів; практику застосування чинного законодавства; основи державного управління, економіки, права, управління персоналом та ринку праці; форми та методи роботи із засобами масової інформації; основи трудового законодавства; правила ділового етикету; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту; ділову мову; вільно володіти державною мовою.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на керівних посадах нижчої категорії — не менше 3 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі чи в інших сферах діяльності — не менше 5 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

4. ПРОФЕСІЙНО-КВАЛІФІКАЦІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КЕРІВНИХ ПОСАД ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНИХ ФІНАНСОВИХ ІНСПЕКЦІЙ В АР КРИМ, ОБЛАСТЯХ, МІСТАХ КИЄВІ ТА СЕВАСТОПОЛІ

4.1. ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА ДЕРЖАВНОЇ ФІНАНСОВОЇ ІНСПЕКЦІЇ

Завдання, обов'язки та повноваження. Здійснює керівництво діяльністю Інспекції. Визначає ступінь відповідальності працівників структурних підрозділів Інспекції. Погоджує положення про структурні підрозділи та посадові інструкції працівників. Забезпечує виконання завдань щодо здійснення державного фінансового контролю; координує роботу відповідних структурних підрозділів Інспекції щодо виконання покладених на них завдань та функцій. Здійснює контроль за веденням та складанням звітності про результати роботи. Очолює або організовує, проводить контрольні заходи, а також контролює підготовку щодо проведення та хід проведення працівниками Інспекції контрольних заходів та надає їм необхідну організаційно-методичну допомогу. Здійснює розгляд та/або приймання матеріалів контрольних заходів у порядку, передбаченому чинним законодавством, забезпечує притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у порушенні законодавства. Застосовує або ініціює застосування заходів впливу та накладання адміністративних стягнень. Аналізує якість документування результатів контрольних заходів, формування матеріалів контрольних заходів та складання висновків до них. Забезпечує ефективну координацію роботи та взаємодію апарату Інспекції та державних фінансових інспекцій у районі, місті та міжрайонних, об'єднаних в районах та містах державних фінансових інспекціях (далі — районні інспекції), роботу яких він координує, з місцевими органами виконавчої влади, правоохоронними та іншими контролюючими органами. Контролює виконання законодавчих та інших нормативно-правових актів, розпорядчих документів Міністерства фінансів України і Держфінінспекції. Готує проекти наказів, розпоряджень та рішень з питань, що стосуються його компетенції. Аналізує стан і тенденції організації та результатів здійснення державного фінансового контролю у відповідному регіоні; контролює хід виконання планових завдань, централізованих доручень Держфінінспекції, звернень місцевих органів виконавчої влади, правоохоронних органів; приймає відповідні рішення в межах своєї компетенції. Організовує і контролює розгляд працівниками структурних підрозділів звернень громадян, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських об'єднань, підприємств, установ та організацій, а також звернень та запитів народних депутатів та депутатів місцевого рівня з питань, що належать до компетенції Інспекції, приймає відповідні рішення згідно з чинним законодавством або подає пропозиції начальникові Інспекції за результатами їх розгляду. Інформує громадськість через засоби масової інформації про результати контролю за дотриманням фінансової дисципліни в регіоні та вжиті до її порушників заходи. Подає пропозиції щодо вдосконалення роботи Інспекції, районних інспекцій. Організовує роботу з підвищення кваліфікації працівників Інспекції. Подає начальникові Інспекції пропозиції щодо призначення, звільнення та переміщення з посад працівників Інспекції, заміщення вакансій, заохочення, накладання стягнень та з інших питань службової діяльності. Забезпечує захист інформації з обмеженим доступом відповідно до чинного законодавства; контролює дотримання працівниками Інспекції правил внутрішнього трудового розпорядку, антикорупційного законодавства та законодавства з питань державної служби. Здійснює інші заходи з метою реалізації основних завдань та функцій Інспекції.

Має право. Давати дозвіл на проведення в порядку, визначеному законодавством, контрольних заходів, а також зустрічних звірок. Подавати начальникові Інспекції пропозиції щодо залучення до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань учених і фахівців, працівників органів виконавчої влади, державних фондів, підприємств, установ та організацій. Звертатися в разі потреби до інших органів державного контролю з питань проведення спільних та одночасних перевірок в межах повноважень Інспекції, визначених законодавством. Представляти інтереси інспекції з питань, що належать до його компетенції, у відносинах з органами виконавчої влади, правоохоронними органами, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, а за дорученням начальника Інспекції — у судах. Одержувати від структурних підрозділів Інспекції, районних інспекцій, місцевих органів виконавчої влади, правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб — підприємців інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на відділ завдань. Порушувати перед відповідними органами питання про притягнення до встановленої законодавством відповідальності керівників та посадових осіб об'єктів, що контролювалися, за допущені порушення фінансової дисципліни та/або про застосування заходів впливу та інших санкцій відповідно до законодавства. Забезпечувати ділове листування з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, фінансовими і контролюючими органами, підприємствами, установами та організаціями, а також проводити особистий прийом громадян з питань, що належать до сфери діяльності Інспекції. Здійснювати контрольні заходи в органах виконавчої влади, підприємствах, установах та організаціях згідно з чинним законодавством. Брати участь у нарадах, семінарах, круглих столах, інших заходах з питань, що належать до компетенції іНспекції. Подавати начальнику Інспекції пропозиції щодо вдосконалення організації роботи Інспекції.

Повинен знати: Конституцію України, закони України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Міністерства фінансів України та Держфінінспекції, рішення органів влади АР Крим, місцевих органів державної влади і органів місцевого самоврядування, інші нормативно-правові акти, інструктивні та методологічні документи, що регулюють питання організації та здійснення державного фінансового контролю, розвиток відповідних сфер (галузей) економіки, а також основні показники соціально-економічного розвитку відповідного регіону; порядок підготовки та внесення до відповідних органів проектів нормативно-правових актів; практику застосування чинного законодавства; основи державного управління, економіки, права, управління персоналом та ринку праці; форми та методи роботи із засобами масової інформації; основи трудового законодавства; правила ділового етикету; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп'ютері та відповідні програмні засоби; ділову мову; вільно володіти державною мовою.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на керівних посадах нижчої категорії — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі — не менше 3 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах економіки — не менше 4 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

4.2. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ (ЗАВІДУВАЧ СЕКТОРУ) ІНСПЕКТУВАННЯ (АУДИТУ)

Завдання, обов'язки та повноваження. Здійснює керівництво діяльністю відділу (сектору), планує та організовує його роботу. Визначає ступінь відповідальності працівників відділу (сектору), очолює та контролює їх роботу. Розподіляє обов'язки між працівниками відділу (сектору), забезпечує розробку положення про відділ (сектор) та посадових інструкцій працівників відділу (сектору). Забезпечує виконання покладених на відділ (сектор) завдань щодо здійснення державного фінансового контролю у відповідній сфері. Аналізує стан здійснення внутрішнього фінансового контролю у підконтрольній відділу (сектору) сфері за напрямами та показниками його роботи. Вживає заходи щодо забезпечення ефективної роботи відділу (сектору). Забезпечує подання пропозицій керівництву Інспекції про визначення об'єктів контролю для планування контрольно-ревізійної роботи. Організовує та контролює роботу щодо ведення та складання звітності про роботу відділу (сектору). Очолює проведення контрольних заходів або бере в них участь. Забезпечує підготовку працівників відділу (сектору) до проведення ними контрольних заходів. Контролює хід проведення працівниками контрольних заходів, надає їм необхідну організаційно-методичну допомогу. Приймає та розглядає підготовлені за результатами контрольних заходів матеріали, у разі наявності недоліків надає необхідні пропозиції щодо їх усунення. Вживає заходи щодо повної реалізації матеріалів контрольних заходів. Організовує підготовку відповідних аналітичних матеріалів щодо фактів неефективного, нецільового та незаконного витрачання державних ресурсів, інших фінансових порушень та подає керівництву Інспекції пропозиції щодо заходів, спрямованих на запобігання таким фактам надалі. Забезпечує організацію та контроль за підготовкою працівниками відділу (сектору) вимог щодо усунення виявлених під час контрольних заходів порушень і недоліків, які висуваються до керівників та інших посадових осіб об'єктів, що контролюються. Забезпечує здійснення моніторингу врахування та впровадження органами місцевої виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями вимог та пропозицій Інспекції за результатами проведених контрольних заходів. Бере участь у регіональних комісіях щодо виділення бюджетних дотацій підприємствам, установам, організаціям в межах компетенції Інспекції. Регулює роботу відділу (сектору) щодо ефективної взаємодії з іншими структурними підрозділами Інспекції, структурними підрозділами внутрішнього аудиту органів місцевої виконавчої влади, місцевого самоврядування та правоохоронними органами з питань, що стосуються діяльності відділу (сектору). Контролює виконання наказів керівництва Держфінінспекції, Інспекції. Забезпечує впровадження нових методів роботи у сфері діяльності відділу (сектору). Забезпечує координацію роботи відділу (сектору) з районними інспекціями та бере участь у проведенні перевірок їх роботи з питань, що належать до компетенції відділу (сектору); організовує надання методичної допомоги. Розглядає або організовує, регулює та контролює розгляд працівниками відділу (сектору) звернень громадян, органів місцевої виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських об'єднань, підприємств, установ та організацій, а також звернень та запитів народних депутатів з питань, що належать до компетенції відділу (сектору); за результатами їх розгляду подає керівництву Інспекції пропозиції щодо вжиття відповідних заходів згідно з чинним законодавством. Готує і подає керівництву Інспекції інформацію для засобів масової інформації з питань, що належать до компетенції відділу (сектору). Вживає необхідні заходи щодо вдосконалення організації роботи відділу (сектору), підвищення кваліфікації працівників. Подає керівництву Інспекції пропозиції щодо призначення, звільнення та переміщення з посад працівників відділу (сектору), заміщення вакансій, заохочення, накладання стягнень та з інших питань службової діяльності. Здійснює, у відповідності з чинним законодавством, організаційну роботу з документами, контроль за веденням діловодства, збереженням документів. Забезпечує захист інформації з обмеженим доступом відповідно до чинного законодавства, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, антикорупційного законодавства та законодавства з питань державної служби. Здійснює інші заходи з метою реалізації основних завдань та функцій відділу (сектору).

Має право. За дорученням керівництва представляти інтереси Інспекції в Держфінінспекції, місцевих органах виконавчої та законодавчої влади, правоохоронних органах, підприємствах, установах та організаціях, а також у судах з питань, що належать до компетенції відділу (сектору). Одержувати від структурних підрозділів Інспекції, районних інспекцій, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб — підприємців інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на відділ (сектор) завдань. Очолювати та брати участь у проведенні контрольних заходів згідно з чинним законодавством. Приймати від працівників відділу (сектору) матеріали контрольних заходів, подавати керівництву Інспекції обґрунтовані пропозиції щодо необхідності їх доопрацювання або скасування результатів контрольних заходів. Ініціювати залучення до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань учених і фахівців працівників органів місцевої виконавчої влади, державних фондів, підприємств, установ та організацій. Висувати до керівників та інших осіб підприємств, установ і організацій, що контролюються, обов'язкові для виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства. Складати та перевіряти якість складання працівниками відділу (сектору) протоколів про адміністративні правопорушення. Порушувати перед керівниками відповідних органів місцевої виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій питання про притягнення до відповідальності осіб, винних у допущених порушеннях, у тому числі щодо застосування заходів впливу та інших санкцій. Ініціювати визнання недійсними договорів, укладених за порушенням законодавства, стягнення у судовому порядку у дохід держави коштів, отриманих підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства. Забезпечувати ділове листування з органами місцевої виконавчої влади, іншими фінансовими і контролюючими органами, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до компетенції відділу (сектору). Брати участь у нарадах, семінарах та круглих столах, інших заходах з питань, що належать до компетенції відділу (сектору). Подавати керівництву Інспекції пропозиції щодо вдосконалення організації роботи відділу (сектору), Інспекції.

Повинен знати: Конституцію України, закони України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Міністерства фінансів України та Держфінінспекції, рішення органів влади АР Крим, місцевих органів державної влади і органів місцевого самоврядування, інші нормативно-правові акти, інструктивні та методологічні документи, що регулюють питання організації та здійснення державного фінансового контролю, а також розвиток відповідних сфер (галузей) економіки; порядок підготовки та внесення до відповідних органів проектів нормативно-правових актів; практику застосування чинного законодавства; основи державного управління, економіки, права, управління персоналом та ринку праці; основні показники соціально-економічного розвитку відповідного регіону; форми та методи роботи із засобами масової інформації; правила ділового етикету; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп'ютері та відповідні програмні засоби; ділову мову; вільно володіти державною мовою.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС на керівних посадах нижчої категорії чи на посаді головного контролера-ревізора (головного державного аудитора) та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на керівних посадах нижчої категорії чи на посаді головного державного фінансового інспектора (головного державного аудитора) — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі чи в інших сферах економіки — не менше 3 років, або стаж роботи за фахом — не менше 5 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

4.3. ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛУ ІНСПЕКТУВАННЯ (АУДИТУ)

Завдання, обов'язки та повноваження. Здійснює керівництво діяльністю відділу в межах наданих повноважень. Здійснює організаційну роботу, спрямовану на виконання завдань щодо здійснення державного фінансового контролю у відповідній сфері з питань, що належать до його компетенції. Забезпечує подання пропозицій начальнику відділу щодо визначення об'єктів контролю для планування контрольно-ревізійної роботи. Організовує та контролює роботу щодо ведення та складання звітності про роботу відділу. Очолює проведення контрольних заходів або бере в них участь. Забезпечує підготовку працівників відділу до проведення ними контрольних заходів. Контролює хід проведення працівниками контрольних заходів та надає їм необхідну організаційно-методичну допомогу. Приймає та аналізує матеріали контрольних заходів, готує висновки, подає пропозиції начальнику відділу щодо якості матеріалів контрольних заходів та вжиття заходів щодо їх реалізації. Забезпечує підготовку інформацій за результатами контрольних заходів працівниками відділу для повідомлення відповідним органам, а у випадках, передбачених законодавством, правоохоронним органам та подає їх для розгляду начальникові відділу. Забезпечує здійснення працівниками відділу контролю за повнотою вжиття заходів щодо усунення виявлених контрольними заходами недоліків та порушень, у тому числі за виконанням висунутих їх керівникам і посадовим особам обов'язкових до виконання вимог. Організовує роботу щодо підготовки відповідних аналітичних матеріалів стосовно фактів неефективного, нецільового та незаконного витрачання державних ресурсів, інших фінансових порушень та подає начальнику відділу пропозиції щодо заходів, спрямованих на запобігання таким фактам надалі. Здійснює моніторинг врахування та впровадження органами місцевої виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями вимог та пропозицій Інспекції за результатами проведених відділом контрольних заходів. За дорученням керівництва бере участь у регіональних комісіях щодо виділення бюджетних дотацій підприємствам, установам, організаціям в межах компетенції Інспекції. Забезпечує координацію роботи відділу щодо ефективної взаємодії з іншими структурними підрозділами Інспекції, структурними підрозділами внутрішнього аудиту органів місцевої виконавчої влади, місцевого самоврядування та правоохоронними органами з питань, що стосуються діяльності відділу. Подає пропозиції щодо впровадження нових методів роботи у сфері діяльності відділу. За дорученням начальника бере участь у проведенні перевірок роботи районних інспекцій з питань, що належать до компетенції відділу. Розглядає або організовує, регулює та контролює розгляд працівниками відділу звернень громадян, органів місцевої виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських об'єднань, підприємств, установ та організацій, а також звернень та запитів народних депутатів з питань, що належать до компетенції відділу; за результатами їх розгляду подає начальнику відділу пропозиції щодо вжиття відповідних заходів згідно з чинним законодавством. Готує і подає начальнику відділу інформацію для засобів масової інформації з питань, що належать до компетенції відділу. Вживає заходи щодо вдосконалення організації роботи відділу, підвищення кваліфікації працівників відділу. Подає начальнику відділу пропозиції щодо призначення, звільнення та переміщення з посад працівників відділу, заміщення вакансій, заохочення, накладання стягнень та з інших питань службової діяльності. Здійснює, у відповідності з чинним законодавством, організаційну роботу з документами, контроль за веденням діловодства, збереженням документів. Забезпечує захист інформації з обмеженим доступом відповідно до чинного законодавства, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, антикорупційного законодавства та законодавства з питань державної служби. Здійснює інші заходи з метою реалізації основних завдань та функцій відділу.

Має право. За дорученням керівництва представляти інтереси відділу в інших структурних підрозділах Інспекції, місцевих органах виконавчої та законодавчої влади, правоохоронних органах, підприємствах, установах та організаціях, а також у судах з питань, що належать до компетенції відділу. Готувати запити на отримання від структурних підрозділів Інспекції, районних інспекцій, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб — підприємців інформації, документів і матеріалів, необхідних для виконання покладених на відділ завдань. Очолювати та брати участь у проведенні контрольних заходів згідно з чинним законодавством. Приймати від працівників відділу матеріали контрольних заходів, подавати начальникові відділу обґрунтовані пропозиції щодо необхідності їх доопрацювання або скасування результатів контрольних заходів. Подавати пропозиції начальнику відділу щодо залучення до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань учених і фахівців працівників органів місцевої виконавчої влади, державних фондів, підприємств, установ та організацій. Висувати до керівників та інших осіб підприємств, установ і організацій, що контролюються, обов'язкові для виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства. Складати та перевіряти якість складання працівниками відділу протоколів про адміністративні правопорушення. Порушувати перед керівниками відповідних органів місцевої виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій питання про притягнення до відповідальності осіб, винних у допущених порушеннях, у тому числі щодо застосування заходів впливу та інших санкцій. Подавати пропозиції начальникові відділу щодо ініціювання визнання недійсними договорів, укладених за порушенням законодавства, стягнення у судовому порядку у дохід держави коштів, отриманих підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства. Забезпечувати ділове листування з органами місцевої виконавчої влади, іншими фінансовими і контролюючими органами, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до компетенції відділу. Брати участь у нарадах, семінарах та круглих столах, інших заходах з питань, що належать до компетенції відділу. Подавати начальникові відділу пропозиції щодо вдосконалення організації роботи відділу, Інспекції.

Повинен знати: Конституцію України, закони України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Міністерства фінансів України та Держфінінспекції, рішення органів влади АР Крим, місцевих органів державної влади і органів місцевого самоврядування, інші нормативно-правові акти, інструктивні та методологічні документи, що регулюють питання організації та здійснення державного фінансового контролю, а також розвиток відповідних сфер (галузей) економіки; порядок підготовки та внесення до відповідних органів проектів нормативно-правових актів; практику застосування чинного законодавства; основи державного управління, економіки, права, управління персоналом та ринку праці; основні показники соціально-економічного розвитку відповідного регіону; форми та методи роботи із засобами масової інформації; правила ділового етикету; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп'ютері та відповідні програмні засоби; ділову мову; вільно володіти державною мовою.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС на керівних посадах нижчої категорії чи на посаді головного контролера-ревізора (головного державного аудитора) та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на керівних посадах нижчої категорії чи на посаді головного державного фінансового інспектора (головного державного аудитора) — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі чи в інших сферах економіки — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом — не менше 3 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

4.4. ЗАВІДУВАЧ СЕКТОРУ У СКЛАДІ ВІДДІЛУ ІНСПЕКТУВАННЯ (АУДИТУ)

Завдання, обов'язки та повноваження. Організовує роботу сектору у складі відділу в межах наданих повноважень. Забезпечує виконання покладених на сектор завдань щодо здійснення державного фінансового контролю у відповідній сфері. Вживає заходи щодо забезпечення ефективної роботи сектору. Забезпечує подання пропозицій начальнику відділу про визначення об'єктів контролю для планування контрольно-ревізійної роботи. Очолює проведення контрольних заходів або бере в них участь. Забезпечує підготовку та контролює хід проведення працівниками сектору контрольних заходів, надає організаційно-методичну допомогу. Приймає та розглядає підготовлені за результатами контрольних заходів матеріали, у разі наявності недоліків надає пропозиції щодо їх усунення. Вживає заходи, необхідні для повної реалізації матеріалів контрольних заходів. Організовує підготовку відповідних аналітичних матеріалів щодо фактів неефективного, нецільового та незаконного витрачання державних ресурсів, інших фінансових порушень та подає начальникові відділу пропозиції щодо заходів, спрямованих на запобігання таким фактам надалі. Забезпечує організацію та контроль за підготовкою працівниками відділу вимог щодо усунення виявлених під час контрольних заходів порушень і недоліків, що висуваються до керівників та інших посадових осіб підконтрольних об'єктів. Забезпечує здійснення моніторингу врахування та впровадження органами місцевої виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями вимог та пропозицій Інспекції за результатами проведених сектором контрольних заходів. Регулює роботу сектору щодо ефективної взаємодії з іншими структурними підрозділами Інспекції, структурними підрозділами внутрішнього аудиту органів місцевої виконавчої влади, місцевого самоврядування та правоохоронними органами з питань, що стосуються діяльності сектору. Бере участь у проведенні перевірок роботи районних інспекцій з питань, що належать до компетенції сектору. Розглядає або організовує та контролює розгляд працівниками сектору звернень громадян, органів місцевої виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських об'єднань, підприємств, установ та організацій, а також звернень та запитів народних депутатів з питань, що належать до компетенції сектору; за результатами їх розгляду подає начальнику відділу пропозиції щодо вжиття відповідних заходів згідно з чинним законодавством. Готує і подає начальнику відділу інформацію для засобів масової інформації з питань, що належать до компетенції сектору. Вживає заходи щодо вдосконалення організації роботи сектору, підвищення кваліфікації працівників сектору. Подає начальникові відділу пропозиції щодо призначення, звільнення та переміщення з посад працівників сектору, заміщення вакансій, заохочення, накладання стягнень та з інших питань службової діяльності. Здійснює, у відповідності з чинним законодавством, організаційну роботу з документами, контроль за веденням діловодства, збереженням документів. Забезпечує захист інформації з обмеженим доступом відповідно до чинного законодавства, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, антикорупційного законодавства та законодавства з питань державної служби. Здійснює інші заходи з метою реалізації основних завдань та функцій сектору.

Має право. За дорученням керівництва представляти інтереси відділу в інших структурних підрозділах Інспекції, інтереси Інспекції — в місцевих органах виконавчої та законодавчої влади, правоохоронних органах, підприємствах, установах та організаціях, а також у судах з питань, що належать до компетенції сектору. Одержувати від структурних підрозділів Інспекції, районних інспекцій, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб — підприємців інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на сектор завдань. Очолювати та брати участь у проведенні контрольних заходів згідно з чинним законодавством. Приймати від працівників сектору матеріали контрольних заходів, подавати начальникові відділу обґрунтовані пропозиції щодо необхідності їх доопрацювання або скасування результатів контрольних заходів. Ініціювати перед начальником відділу залучення до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань учених і фахівців працівників органів місцевої виконавчої влади, державних фондів, підприємств, установ та організацій. Складати та перевіряти якість складання працівниками сектору протоколів про адміністративні правопорушення. Подавати пропозиції начальнику відділу про притягнення до відповідальності осіб, винних у допущених порушеннях, у тому числі щодо застосування заходів впливу та інших санкцій; ініціювання визнання недійсними договорів, укладених за порушенням законодавства, стягнення у судовому порядку у дохід держави коштів, отриманих підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства. Забезпечувати ділове листування з органами місцевої виконавчої влади, іншими фінансовими і контролюючими органами, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до компетенції сектору. Брати участь у нарадах, семінарах та круглих столах, інших заходах з питань, що належать до компетенції сектору. Подавати керівництву відділу пропозиції щодо вдосконалення організації роботи сектору, відділу, Інспекції.

Повинен знати: Конституцію України, закони України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Міністерства фінансів України та Держфінінспекції, рішення органів влади АР Крим, місцевих органів державної влади і органів місцевого самоврядування, інші нормативно-правові акти, інструктивні та методологічні документи, що регулюють питання організації та здійснення державного фінансового контролю, а також розвиток відповідних сфер (галузей) економіки; порядок підготовки та внесення до відповідних органів проектів нормативно-правових актів; практику застосування чинного законодавства; основи державного управління, економіки, права, управління персоналом та ринку праці; основні показники соціально-економічного розвитку відповідного регіону; форми та методи роботи із засобами масової інформації; правила ділового етикету; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп'ютері та відповідні програмні засоби; ділову мову; вільно володіти державною мовою.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС на посаді головного контролера-ревізора (головного державного аудитора) та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на посаді головного державного фінансового інспектора (головного державного аудитора) — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі чи в інших сферах економіки — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом — не менше 3 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

4.5. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ РОБОТИ

Завдання, обов'язки та повноваження. Здійснює керівництво діяльністю відділу, планує та організовує його роботу. Визначає ступінь відповідальності працівників відділу, очолює та контролює їх роботу. Розподіляє обов'язки між працівниками відділу, забезпечує розробку положення про відділ та посадових інструкцій працівників відділу. Вживає заходи щодо забезпечення ефективної роботи працівників відділу. Забезпечує виконання покладених на відділ завдань щодо організаційного забезпечення контрольно-ревізійної роботи в Інспекції, зокрема її планування, формування звітності, інформаційного забезпечення керівництва Інспекції з цих питань для подальшого інформування Держфінінспекції, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, висвітлення роботи Інспекції в засобах масової інформації. Забезпечує підготовку проектів розпорядчих документів Інспекції, матеріалів до засідань колегії. Розглядає та подає пропозиції до проектів нормативно-правових актів, інструктивних та методологічних документів з питань державного фінансового контролю. Забезпечує проведення аналізу стану здійснення Інспекцією державного фінансового контролю в регіоні. Забезпечує збір оперативної інформації та статистичної звітності про результати роботи Інспекції та її подання до Держфінінспекції. Організовує роботу щодо формування, погодження і затвердження планів контрольно-ревізійної роботи; здійснення моніторингу завантаженості структурних підрозділів Інспекції плановими та позаплановими завданнями, подає пропозиції щодо її оптимізації. Організовує роботу з погодження планів роботи структурних підрозділів внутрішнього аудиту підконтрольних установ та змін до них. Забезпечує здійснення аналізу і оцінки стану внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту в підконтрольних установах, підготовку звітів із зазначених питань для подальшого інформування Держфінінспекції. Готує та подає на розгляд керівництву і колегії Інспекції пропозиції щодо вдосконалення контрольно-ревізійної роботи. Забезпечує координацію роботи Інспекції з іншими контролюючими органами. Надає методичну та практичну допомогу структурним підрозділам апарату Інспекції та районним інспекціям з питань, що належать до компетенції відділу. Спільно з галузевими підрозділами організовує узагальнення досвіду проведення контрольних заходів, подає керівництву пропозиції щодо усунення виявлених недоліків; здійснює підготовку інформаційних листів про найбільш ефективні методи проведення контрольних заходів; забезпечує підготовку інформаційно-аналітичних матеріалів про результати роботи Інспекції для Держфінінспекції, місцевих органів державної влади та висвітлення їх в засобах масової інформації. За дорученням керівництва Інспекції виконує інші функції, які належать до компетенції відділу. Вживає необхідні заходи щодо вдосконалення організації роботи відділу, підвищення кваліфікації працівників. Подає керівництву Інспекції пропозиції щодо призначення, звільнення та переміщення з посад працівників відділу, заміщення вакансій, заохочення, накладання стягнень та з інших питань службової діяльності. Здійснює, у відповідності з чинним законодавством, організаційну роботу з документами, контроль за веденням діловодства, збереженням документів. Забезпечує захист інформації з обмеженим доступом відповідно до чинного законодавства, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, антикорупційного законодавства та законодавства з питань державної служби. Здійснює інші заходи з метою реалізації основних завдань та функцій відділу.

Має право. За дорученням керівництва представляти інтереси відділу чи Інспекції в структурних підрозділах Держфінінспекції, інших структурних підрозділах Інспекції, районних інспекціях, місцевих органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, правоохоронних органах, на підприємствах, в установах, організаціях, судах з питань, що належать до компетенції відділу. Одержувати від інших структурних підрозділів Інспекції, районних інспекцій, місцевих органів виконавчої влади, правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб — підприємців інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на відділ завдань. Подавати пропозиції керівництву Інспекції щодо вдосконалення роботи відділу та Інспекції. Очолювати та брати участь у проведенні контрольних заходів згідно з чинним законодавством. Забезпечувати ділове листування з органами місцевої виконавчої влади, іншими фінансовими і контролюючими органами, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до компетенції відділу. Брати участь у нарадах, семінарах та круглих столах, інших заходах з питань, що належать до компетенції відділу. Подавати керівництву Інспекції пропозиції щодо вдосконалення організації роботи відділу, Інспекції.

Повинен знати: Конституцію України, закони України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Міністерства фінансів України та Держфінінспекції, рішення органів влади Автономної Республіки Крим і органів місцевого самоврядування, інші нормативно-правові акти, інструктивні та методологічні документи, що регулюють питання організації та здійснення державного фінансового контролю, а також розвиток відповідних сфер (галузей) економіки; порядок підготовки та внесення до відповідних органів проектів нормативно-правових актів; практику застосування чинного законодавства; основи державного управління, економіки та права; форми та методи роботи із засобами масової інформації; основи трудового законодавства; правила ділового етикету; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп'ютері та відповідні програмні засоби; ділову мову; вільно володіти державною мовою.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС на керівних посадах нижчої категорії чи на посаді головного контролера-ревізора (головного державного аудитора) та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на керівних посадах нижчої категорії чи на посаді головного державного фінансового інспектора (головного державного аудитора) — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі чи в інших сферах економіки — не менше 3 років, або стаж роботи за фахом — не менше 5 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

4.6. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ (ЗАВІДУВАЧ СЕКТОРУ) МОНІТОРИНГУ РИЗИКОВИХ ОПЕРАЦІЙ ТА ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ

Завдання, обов'язки та повноваження. Здійснює керівництво діяльністю відділу (сектору), планує та організовує його роботу. Визначає ступінь відповідальності працівників відділу (сектору), очолює та контролює їх роботу. Розподіляє обов'язки між працівниками відділу (сектору), забезпечує розробку положення про відділ (сектор) та посадових інструкцій працівників відділу (сектору). Забезпечує виконання покладених на відділ (сектор) завдань і функцій, зокрема щодо здійснення моніторингу ризикових операцій та державних закупівель. Вживає заходи щодо забезпечення ефективної роботи працівників відділу (сектору). Забезпечує погодження пропозицій галузевих підрозділів Інспекції щодо визначення об'єктів контролю для планування контрольно-ревізійної роботи; погодження коригування планів контрольно-ревізійної роботи Інспекції. Забезпечує ведення та складання звітності про роботу відділу (сектору). Забезпечує проведення перевірок державних закупівель, моніторингу ризикових операцій та державних закупівель. Очолює або залучається до проведення перевірок державних закупівель, моніторингу ризикових операцій та державних закупівель. Забезпечує підготовку працівників відділу (сектору) до проведення ними перевірок державних закупівель, моніторингу ризикових операцій та державних закупівель. Контролює хід проведення працівниками перевірок державних закупівель, моніторингу ризикових операцій та державних закупівель, надає їм необхідну організаційно-методичну допомогу. Приймає та розглядає підготовлені матеріали за результатами перевірок державних закупівель, моніторингу ризикових операцій та державних закупівель. Організовує підготовку відповідних аналітичних матеріалів за результатами перевірок державних закупівель, моніторингу ризикових операцій та державних закупівель щодо фактів упередження порушень у сфері державних закупівель (відміна торгів, розірвання договорів, повернення зайво перерахованих коштів тощо) та подає керівництву Інспекції. Забезпечує організацію та контроль за підготовкою працівниками відділу (сектору) вимог щодо усунення виявлених під час перевірок державних закупівель, моніторингу ризикових операцій та державних закупівель порушень і недоліків, що висуваються до керівників та інших посадових осіб підконтрольних об'єктів. Забезпечує здійснення моніторингу врахування та впровадження органами місцевої виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями пропозицій Інспекції за результатами проведених відділом (сектором) перевірок державних закупівель, моніторингу ризикових операцій та державних закупівель. Вживає заходи, необхідні для повної реалізації матеріалів контрольних заходів. Проводить системне спостереження за станом здійснення замовниками ризикових державних закупівель. Регулює роботу відділу (сектору) щодо ефективної взаємодії з іншими структурними підрозділами Інспекції, структурними підрозділами внутрішнього аудиту органів місцевої виконавчої влади, місцевого самоврядування та правоохоронними органами з питань, що стосуються діяльності відділу (сектору). Організовує контроль за виконанням наказів керівництва Держфінінспекції, Інспекції. Забезпечує впровадження нових методів роботи у сфері діяльності відділу (сектору). Забезпечує координацію роботи відділу (сектору) з районними інспекціями та бере участь у проведенні перевірок їх роботи з питань, що належать до компетенції відділу (сектору); організовує надання методичної допомоги. Розглядає або організовує, регулює та контролює розгляд працівниками відділу (сектору) звернень громадян, органів місцевої виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських об'єднань, підприємств, установ та організацій, а також звернень та запитів народних депутатів з питань, що належать до компетенції відділу (сектору); за результатами їх розгляду подає керівництву Інспекції пропозиції щодо вжиття відповідних заходів згідно з чинним законодавством. Готує і подає керівництву Інспекції інформацію для засобів масової інформації з питань, що належать до компетенції відділу (сектору). Вживає необхідні заходи щодо вдосконалення організації роботи відділу (сектору), підвищення кваліфікації працівників. Подає керівництву Інспекції пропозиції щодо призначення звільнення та переміщення з посад працівників відділу (сектору), заміщення вакансій, заохочення, накладання стягнень та з інших питань службової діяльності. Здійснює, у відповідності з чинним законодавством, організаційну роботу з документами, контроль за веденням діловодства, збереженням документів. Забезпечує захист інформації з обмеженим доступом відповідно до чинного законодавства, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, антикорупційного законодавства та законодавства з питань державної служби. Здійснює інші заходи з метою реалізації основних завдань та функцій відділу (сектору).

Має право. За дорученням керівництва представляти інтереси Інспекції в Держфінінспекції, місцевих органах виконавчої та законодавчої влади, правоохоронних органах, підприємствах, установах та організаціях, а також у судах з питань, що належать до компетенції відділу (сектору). Одержувати від структурних підрозділів Інспекції, районних інспекцій, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб — підприємців інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на відділ (сектор) завдань. Очолювати та брати участь у проведенні контрольних заходів згідно з чинним законодавством. Приймати від працівників відділу (сектору) матеріали контрольних заходів, подавати керівництву Інспекції обґрунтовані пропозиції щодо необхідності їх доопрацювання або скасування результатів контрольних заходів. Ініціювати залучення до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань учених і фахівців працівників органів місцевої виконавчої влади, державних фондів, підприємств, установ та організацій. Висувати до керівників та інших осіб підприємств, установ і організацій, що контролюються, обов'язкові для виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства. Складати та перевіряти якість складання працівниками відділу (сектору) протоколів про адміністративні правопорушення. Порушувати перед керівниками відповідних органів місцевої виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій питання про притягнення до відповідальності осіб, винних у допущених порушеннях, у тому числі щодо застосування заходів впливу та інших санкцій. Ініціювати визнання недійсними договорів, укладених за порушенням законодавства, стягнення у судовому порядку у дохід держави коштів, отриманих підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства. Забезпечити ділове листування з органами місцевої виконавчої влади, іншими фінансовими і контролюючими органами, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до компетенції відділу (сектору). Брати участь у нарадах, семінарах та круглих столах, інших заходах з питань, що належать до компетенції відділу (сектору). Подавати керівництву Інспекції пропозиції щодо вдосконалення організації роботи відділу (сектору), Інспекції.

Повинен знати: Конституцію України, закони України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Міністерства фінансів України та Держфінінспекції, рішення органів влади АР Крим, місцевих органів державної влади і органів місцевого самоврядування, інші нормативно-правові акти, інструктивні та методологічні документи, що регулюють питання організації та здійснення державного фінансового контролю, а також розвиток відповідних сфер (галузей) економіки; порядок підготовки та внесення до відповідних органів проектів нормативно-правових актів; практику застосування чинного законодавства; основи державного управління, економіки, права, управління персоналом та ринку праці; основні показники соціально-економічного розвитку відповідного регіону; форми та методи роботи із засобами масової інформації; правила ділового етикету; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп'ютері та відповідні програмні засоби; ділову мову; вільно володіти державною мовою.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС на керівних посадах нижчої категорії чи на посаді головного контролера-ревізора (головного державного аудитора) та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на керівних посадах нижчої категорії чи на посаді головного державного фінансового інспектора (головного державного аудитора) — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі чи в інших сферах економіки — не менше 3 років, або стаж роботи за фахом — не менше 5 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

4.7. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ (ЗАВІДУВАЧ СЕКТОРУ) ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Завдання, обов'язки та повноваження. Здійснює керівництво діяльністю відділу (сектору), планує та організовує його роботу. Визначає ступінь відповідальності працівників відділу (сектору), очолює та контролює їх роботу. Розподіляє обов'язки між ними, забезпечує розробку положення про відділ (сектор) та посадових інструкцій працівників відділу (сектору). Забезпечує виконання покладених на відділ (сектор) завдань щодо забезпечення функціонування інформаційно-аналітичної системи Інспекції, впровадження нових інформаційних технологій з метою створення умов, спрямованих на підвищення ефективності роботи Інспекції. Вживає заходи щодо забезпечення ефективної роботи працівників відділу (сектору). Забезпечує ведення та складання звітності про роботу відділу (сектору). Бере участь у розробці проектів документів з питань, що належать до компетенції відділу (сектору) та здійснює їх супроводження. Вирішує питання обслуговування комп'ютерної техніки та забезпечення діяльності системи електронного зв'язку Інспекції, функціонування та цілісності баз даних. Здійснює запобіжно-профілактичні заходи, спрямовані на усунення причин та умов, що можуть призвести до зловживань під час застосування електронно-обчислювальної техніки, контроль за станом захищеності інформації в підрозділах Інспекції. Бере участь у контрольних заходах за наявності в установах та організаціях автоматизованої системи бухгалтерського обліку та при виникненні питань, пов'язаних із застосуванням комп'ютерної техніки, а також у разі потреби проводить інвентаризацію комп'ютерної техніки. Регулює роботу відділу (сектору) щодо ефективної взаємодії з Держфінінспекцією, іншими підрозділами Інспекції, підрозділами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, а також з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та правоохоронними органами з питань, що стосуються діяльності відділу (сектору). Забезпечує координацію роботи відділу (сектору) з підрозділами Інспекції; бере участь у проведенні перевірок їх роботи з питань, що належать до компетенції відділу (сектору); організовує надання методичної допомоги зазначеним підрозділам. Організовує, регулює та контролює розгляд працівниками відділу (сектору) звернень громадян, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських об'єднань, підприємств, установ та організацій, а також звернень та запитів народних депутатів з питань, що належать до компетенції відділу (сектору); за результатами їх розгляду подає керівництву Інспекції пропозиції щодо вжиття відповідних заходів згідно з чинним законодавством. Готує і подає керівництву Інспекції інформацію для засобів масової інформації з питань, що належать до компетенції відділу (сектору). Організовує проведення навчання працівників Інспекції комп'ютерним технологіям. Вживає необхідних заходів щодо вдосконалення організації роботи відділу (сектору) та підвищення кваліфікації підлеглих. Подає керівництву Інспекції пропозиції щодо призначення звільнення та переміщення з посад працівників у відділі (секторі), заміщення вакансій, заохочення, накладання стягнень та з інших питань службової діяльності. Здійснює, у відповідності до чинного законодавства, організаційну роботу з документами, контроль за веденням діловодства, збереженням документів, дотриманням працівниками відділу (сектору) порядку роботи з матеріальними цінностями та їх збереженням. Забезпечує захист інформації з обмеженим доступом відповідно до чинного законодавства, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, антикорупційного законодавства та законодавства з питань державної служби. Здійснює інші заходи з метою реалізації основних завдань та функцій відділу (сектору).

Має право. За дорученням керівництва представляти відділ (сектор) чи Інспекцію в Держфінінспекції, структурних підрозділах Інспекції, органах виконавчої влади, на підприємствах, в установах та організаціях з питань, що стосуються його компетенції. Залучати фахівців інших структурних підрозділів Інспекції до вирішення питань щодо автоматизації обробки інформації стосовно діяльності підрозділів Інспекції. Отримувати та використовувати наявну в Інспекції інформацію, необхідну для виконання покладених на відділ (сектор) завдань. Ознайомлюватися з порядком формування звітності про роботу Інспекції, а також вивчати та аналізувати звіти, інші матеріали підрозділів Інспекції з питань, що належать до компетенції відділу (сектору). Забезпечувати ділове листування з органами місцевої виконавчої влади, іншими фінансовими і контролюючими органами, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до компетенції відділу (сектору). Брати участь у проведенні нарад, семінарів, круглих столів та інших заходів з питань, що стосуються діяльності відділу (сектору). Подавати на розгляд керівництва Інспекції пропозиції щодо вдосконалення та підвищення ефективності роботи відділу (сектору) та Інспекції.

Повинен знати: Конституцію України, закони України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Міністерства фінансів України та Держфінінспекції, інші нормативно-правові акти, інструктивні та методологічні документи, що регулюють питання організації та здійснення державного фінансового контролю, а також розвиток у сфері інформаційних технологій; порядок автоматизованої обробки інформації та формування необхідних інформаційних баз даних у Держфінінспекції; умови експлуатації комп'ютерної техніки, застосування програмних та інших технічних засобів обробки інформації; технології розробки програмних засобів; порядок підготовки та внесення до відповідних органів проектів нормативно-правових актів; практику застосування чинного законодавства; основи державного управління, економіки та права, управління персоналом та ринку праці; форми та методи роботи із засобами масової інформації; основи трудового законодавства; правила ділового етикету; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту; ділову мову; вільно володіти державною мовою.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на керівних посадах нижчої категорії чи на посаді головного спеціаліста — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі чи в інших сферах діяльності — не менше 3 років, або стаж роботи за фахом — не менше 5 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

4.8. ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА ДЕРЖАВНОЇ ФІНАНСОВОЇ ІНСПЕКЦІЇ У РАЙОНІ, МІСТІ ТА МІЖРАЙОННИХ, ОБ'ЄДНАНИХ В РАЙОНАХ ТА МІСТАХ ДЕРЖАВНИХ ФІНАНСОВИХ ІНСПЕКЦІЯХ
(далі — районні інспекції)

Завдання, обов'язки та повноваження. Здійснює керівництво діяльністю районної інспекції. Визначає ступінь відповідальності працівників структурних підрозділів районної інспекції. Погоджує положення про структурні підрозділи та посадові інструкції працівників. Забезпечує виконання покладених на районну інспекцію завдань щодо здійснення державного фінансового контролю на відповідній території. Подає пропозиції до плану контрольно-ревізійної роботи Інспекції; здійснює контроль за веденням та складанням звітності про результати роботи. Очолює контрольні заходи або бере в них участь; організовує та контролює проведення контрольних заходів працівниками районної інспекції. Контролює підготовку та хід проведення працівниками районної інспекції контрольних заходів та надає їм необхідну організаційно-методичну допомогу. Здійснює розгляд та/або приймання матеріалів контрольних заходів у порядку, передбаченому чинним законодавством. Вживає заходи, необхідні для повної реалізації матеріалів контрольних заходів. Організовує підготовку відповідних аналітичних матеріалів щодо фактів неефективного, нецільового та незаконного витрачання державних ресурсів, інших фінансових порушень та подає начальникові районної інспекції пропозиції щодо заходів, спрямованих на запобігання таким фактам надалі. Забезпечує організацію та контроль за підготовкою працівниками районної інспекції вимог щодо усунення виявлених під час контрольних заходів порушень і недоліків, що висуваються до керівників та інших посадових осіб підконтрольних об'єктів. Забезпечує здійснення моніторингу врахування та впровадження органами місцевої виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями вимог та пропозицій Інспекції за результатами проведених районною інспекцією контрольних заходів. Забезпечує ефективну координацію роботи та взаємодію районної інспекції з місцевими органами виконавчої влади, правоохоронними та іншими контролюючими органами з питань, що стосуються діяльності районної інспекції. Контролює виконання законодавчих та інших нормативно-правових актів, розпорядчих документів, що регулюють питання організації та здійснення державного фінансового контролю. Розглядає або організовує і контролює розгляд працівниками районної інспекції звернень громадян, органів місцевої виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських об'єднань, підприємств, установ та організацій, а також звернення та запитів народних депутатів та депутатів місцевого рівня з питань, що належать до компетенції районної інспекції, подає пропозиції начальникові районної інспекції за результатами їх розгляду. Готує та подає начальникові районної інспекції пропозиції щодо вдосконалення роботи районної інспекції, Інспекції. Проводить роботу з підвищення кваліфікації працівників районної інспекції. Готує та подає начальнику районної інспекції інформацію для засобів масової інформації з питань, що належать до компетенції районної інспекції. Подає пропозиції начальникові районної інспекції щодо призначення, звільнення та переміщення з посад працівників, заміщення вакансій, заохочення, накладання стягнень та з інших питань службової діяльності. Забезпечує захист інформації з обмеженим доступом відповідно до чинного законодавства; контролює дотримання працівниками районної інспекції правил внутрішнього трудового розпорядку, антикорупційного законодавства та законодавства з питань державної служби. Здійснює інші заходи з метою реалізації основних завдань та функцій районної інспекції.

Має право. За дорученням начальника районної інспекції представляти інтереси районної інспекції в інших структурних підрозділах Інспекції, місцевих органах виконавчої та законодавчої влади, правоохоронних органах, підприємствах, установах та організаціях, а також у судах з питань, що належать до компетенції районної інспекції. Одержувати від структурних підрозділів Інспекції, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб — підприємців інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на районну інспекцію завдань. Очолювати та брати участь у проведенні контрольних заходів згідно з чинним законодавством. Приймати від працівників районної інспекції матеріали контрольних заходів, подавати начальникові районної інспекції обґрунтовані пропозиції щодо необхідності їх доопрацювання або скасування результатів контрольних заходів. Подавати пропозиції начальникові районної інспекції щодо залучення до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань учених і фахівців працівників органів місцевої виконавчої влади, державних фондів, підприємств, установ та організацій. Висувати до керівників та інших осіб підприємств, установ і організацій, що контролюються, обов'язкові для виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства. Складати та перевіряти якість складання працівниками районної інспекції протоколів про адміністративні правопорушення. Порушувати перед керівниками відповідних органів місцевої виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій питання про притягнення до відповідальності осіб, винних у допущених порушеннях, у тому числі щодо застосування заходів впливу та інших санкцій. Подавати пропозиції начальникові районної інспекції щодо ініціювання визнання недійсними договорів, укладених за порушенням законодавства, стягнення у судовому порядку у дохід держави коштів, отриманих підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства. Забезпечувати ділове листування з органами місцевої виконавчої влади, іншими фінансовими і контролюючими органами, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до компетенції районної інспекції. Брати участь у нарадах, семінарах та круглих столах, інших заходах з питань, що належать до компетенції районної інспекції. Подавати начальникові районної інспекції пропозиції щодо вдосконалення організації роботи районної інспекції, Інспекції.

Повинен знати: Конституцію України, закони України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Міністерства фінансів України та Держфінінспекції, рішення органів влади АР Крим, місцевих органів державної влади і органів місцевого самоврядування, інші нормативно-правові акти, інструктивні та методологічні документи, що регулюють питання організації та здійснення державного фінансового контролю, а також розвиток відповідних сфер (галузей) економіки; порядок підготовки та внесення до відповідних органів проектів нормативно-правових актів; практику застосування чинного законодавства; основи державного управління, економіки, права, управління персоналом та ринку праці; основні показники соціально-економічного розвитку відповідного регіону; форми та методи роботи із засобами масової інформації; правила ділового етикету; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп'ютері та відповідні програмні засоби; ділову мову; вільно володіти державною мовою.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС на керівних посадах нижчої категорії чи на посаді головного контролера-ревізора (головного державного аудитора) та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на керівних посадах нижчої категорії чи на посаді головного державного фінансового інспектора (головного державного аудитора) — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі чи в інших сферах економіки — не менше 3 років, або стаж роботи за фахом — не менше 5 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

4.9. ЗАВІДУВАЧ СЕКТОРУ ІНСПЕКТУВАННЯ У СКЛАДІ ДЕРЖАВНОЇ ФІНАНСОВОЇ ІНСПЕКЦІЇ У РАЙОНІ, МІСТІ ТА МІЖРАЙОННИХ, ОБ'ЄДНАНИХ В РАЙОНАХ ТА МІСТАХ ДЕРЖАВНИХ ФІНАНСОВИХ ІНСПЕКЦІЯХ
(далі — сектор)

Завдання, обов'язки та повноваження. Здійснює керівництво діяльністю сектору, планує та організовує його роботу. Визначає ступінь відповідальності працівників сектору, очолює та контролює їх роботу. Розподіляє обов'язки між працівниками сектору, забезпечує розробку положення про сектор та посадових інструкцій працівників сектору. Забезпечує виконання покладених на сектор завдань щодо здійснення державного фінансового контролю на відповідній території. Подає пропозиції начальникові районної інспекції щодо визначення об'єктів контролю для планування контрольно-ревізійної роботи. Очолює контрольні заходи або бере в них участь; організовує та контролює проведення контрольних заходів працівниками сектору. Контролює підготовку та хід проведення працівниками сектору контрольних заходів та надає необхідну організаційно-методичну допомогу. Приймає та розглядає підготовлені за результатами контрольних заходів матеріали, у разі наявності недоліків надає пропозиції щодо їх усунення. Вживає заходи, необхідні для повної реалізації матеріалів контрольних заходів. Організовує підготовку відповідних аналітичних матеріалів щодо фактів неефективного, нецільового та незаконного витрачання державних ресурсів, інших фінансових порушень та подає начальникові районної інспекції пропозиції щодо заходів, спрямованих на запобігання таким фактам надалі. Забезпечує організацію та контроль за підготовкою працівниками сектору вимог щодо усунення виявлених під час контрольних заходів порушень і недоліків, що висуваються до керівників та інших посадових осіб підконтрольних об'єктів. Готує необхідну інформацію начальникові районної інспекції для здійснення моніторингу врахування та впровадження органами місцевої виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями пропозицій районної інспекції за результатами проведених сектором контрольних заходів. Розглядає або організовує і контролює розгляд працівниками сектору звернень громадян, органів місцевої виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських об'єднань, підприємств, установ та організацій, а також звернення та запитів народних депутатів та депутатів місцевого рівня з питань, що належать до компетенції сектору, подає пропозиції начальникові районної інспекції за результатами їх розгляду. Готує та подає начальникові районної інспекції пропозиції щодо вдосконалення роботи сектору, районної інспекції. Проводить роботу з підвищення кваліфікації працівників сектору. Готує та подає начальнику районної інспекції інформацію для засобів масової інформації з питань, що належать до компетенції сектору. Подає пропозиції начальникові районної інспекції щодо призначення, звільнення та переміщення з посад працівників сектору, заміщення вакансій, заохочення, накладання стягнень та з інших питань службової діяльності. Забезпечує захист інформації з обмеженим доступом відповідно до чинного законодавства; контролює дотримання працівниками сектору правил внутрішнього трудового розпорядку, антикорупційного законодавства та законодавства з питань державної служби. Здійснює інші заходи з метою реалізації основних завдань та функцій сектору.

Має право. За дорученням начальника районної інспекції представляти інтереси районної інспекції в інших структурних підрозділах Інспекції, у місцевих органах виконавчої та законодавчої влади, правоохоронних органах, підприємствах, установах та організаціях, а також у судах з питань, що належать до компетенції сектору. Одержувати від структурних підрозділів Інспекції, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб — підприємців інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на сектор завдань. Очолювати та брати участь у проведенні контрольних заходів згідно з чинним законодавством. Приймати від працівників сектору матеріали контрольних заходів, подавати начальникові районної інспекції обґрунтовані пропозиції щодо необхідності їх доопрацювання або скасування результатів контрольних заходів. Ініціювати перед начальником районної інспекції залучення до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань учених і фахівців працівників органів місцевої виконавчої влади, державних фондів, підприємств, установ та організацій. Складати та перевіряти якість складання працівниками сектору протоколів про адміністративні правопорушення. Подавати пропозиції начальникові районної інспекції про притягнення до відповідальності осіб, винних у допущених порушеннях, у тому числі щодо застосування заходів впливу та інших санкцій; ініціювання визнання недійсними договорів, укладених за порушенням законодавства, стягнення у судовому порядку у дохід держави коштів, отриманих підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства. Забезпечувати ділове листування з органами місцевої виконавчої влади, іншими фінансовими і контролюючими органами, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до компетенції сектору. Брати участь у нарадах, семінарах та круглих столах, інших заходах з питань, що належать до компетенції сектору. Подавати начальникові районної інспекції пропозиції щодо вдосконалення організації роботи сектору, районної інспекції.

Повинен знати: Конституцію України, закони України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Міністерства фінансів України та Держфінінспекції, рішення органів влади АР Крим, місцевих органів державної влади і органів місцевого самоврядування, інші нормативно-правові акти, інструктивні та методологічні документи, що регулюють питання організації та здійснення державного фінансового контролю, а також розвиток відповідних сфер (галузей) економіки; порядок підготовки та внесення до відповідних органів проектів нормативно-правових актів; практику застосування чинного законодавства; основи державного управління, економіки, права, управління персоналом та ринку праці; основні показники соціально-економічного розвитку відповідного регіону; форми та методи роботи із засобами масової інформації; правила ділового етикету; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп'ютері та відповідні програмні засоби; ділову мову; вільно володіти державною мовою.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС на посаді головного контролера-ревізора (головного державного аудитора) та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на посаді головного державного фінансового інспектора (головного державного аудитора) — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі чи в інших сферах економіки — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом — не менше 3 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

5. ПРОФЕСІЙНО-КВАЛІФІКАЦІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПОСАД ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ФІНАНСОВОЇ ІНСПЕКЦІЇ УКРАЇНИ, ЇЇ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ОРГАНІВ, ЩО МАЮТЬ НАСКРІЗНИЙ ХАРАКТЕР

5.1. ДЕРЖАВНИЙ ФІНАНСОВИЙ ІНСПЕКТОР (ГОЛОВНИЙ, ПРОВІДНИЙ, СТАРШИЙ) ПІДРОЗДІЛУ ІНСПЕКТУВАННЯ (ДЕПАРТАМЕНТУ, УПРАВЛІННЯ, ВІДДІЛУ, СЕКТОРУ) ДЕРЖФІНІНСПЕКЦІЇ (ІНСПЕКЦІЇ, РАЙОННОЇ ІНСПЕКЦІЇ)

Завдання, обов'язки та повноваження. Здійснює державний фінансовий контроль у формі інспектування та перевірки державних закупівель. Здійснює підготовку щодо проведення контрольного заходу. Проводить контрольний захід, очолює групу з проведення контрольного заходу (крім державного фінансового інспектора) або бере участь у складі такої групи. Складає, реєструє акт та оформлює матеріали за закінченими контрольними заходами згідно з порядком, установленим у Держфінінспекції. Бере участь в узагальненні результатів контрольних заходів. Вживає заходи щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб, складає проект вимог до об'єкта контролю; проводить аналіз стану додержання фінансової дисципліни та за результатами готує проекти листів органам виконавчої влади, іншим державним органам та органам місцевого самоврядування; здійснює контроль за виконанням вимог об'єктом контролю; готує пропозиції щодо необхідності звернення до суду в інтересах держави, а також щодо застосування заходів впливу за порушення бюджетного законодавства; складає протоколи про адміністративні правопорушення у разі їх вчинення посадовими особами об'єктів контролю; готує проекти листів та матеріали до правоохоронних органів у разі встановлення порушень законодавства, що передбачають кримінальну відповідальність або містять ознаки корупційних діянь, або готує інформацію правоохоронним органам про факти інших виявлених порушень законодавства. Бере участь у проведенні інших контрольних заходів, оформлення і реалізації їх результатів. За дорученням керівництва департаменту, управління, відділу, сектору, районної інспекції (далі — підрозділ) розглядає звернення громадян, підприємств, установ та організацій, а також звернення та запити народних депутатів України, за результатами їх розгляду подає керівництву пропозиції щодо вжиття відповідних заходів згідно з чинним законодавством. Бере участь у складанні звітності щодо роботи підрозділу за встановленими формами. Співпрацює з іншими структурними підрозділами Держфінінспекції та її територіальних органів, здійснює обмін інформацією, необхідною для виконання покладених на нього функцій. Здійснює виконання інших завдань відповідно до компетенції Держфінінспекції та її територіальних органів. Бере участь у роботі з підвищення кваліфікації працівників підрозділу згідно із затвердженим планом. Здійснює роботу з документами згідно з чинним законодавством. При виконанні покладених завдань та обов'язків забезпечує: захист інформації з обмеженим доступом відповідно до чинного законодавства; дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку; антикорупційного законодавства та законодавства з питань державної служби.

Має право. За дорученням керівництва представляти підрозділ в інших структурних підрозділах Держфінінспекції та її територіальних органах, органах виконавчої влади, правоохоронних органах, на підприємствах, в установах та організаціях з питань, що стосуються його компетенції. Готувати запити на отримання від структурних підрозділів Держфінінспекції та її територіальних органів, органів виконавчої влади, правоохоронних органів, територіальних підрозділів внутрішнього аудиту міністерств, органів виконавчої влади; підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб — підприємців інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків. Брати участь у проведенні контрольних заходів згідно з чинним законодавством. Брати участь у нарадах, семінарах та круглих столах, інших заходах з питань, що належать до компетенції підрозділу. Подавати керівництву відповідного структурного підрозділу пропозиції щодо вдосконалення його роботи.

Повинен знати: Конституцію України, закони України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Міністерства фінансів України та Держфінінспекції, інші нормативно-правові акти, інструктивні та методологічні документи, що регулюють питання організації та здійснення державного фінансового контролю, а також розвиток відповідних сфер (галузей) економіки; порядок підготовки та внесення до відповідних органів проектів нормативно-правових актів; практику застосування чинного законодавства; основи державного управління, економіки та права; форми та методи роботи із засобами масової інформації; основи трудового законодавства; правила ділового етикету; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп'ютері та відповідні програмні засоби; ділову мову; вільно володіти державною мовою.

Кваліфікаційні вимоги.

Головний державний фінансовий інспектор: повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС на посаді провідного контролера-ревізора (провідного державного аудитора) та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на посаді провідного державного фінансового інспектора (провідного державного аудитора) — не менше 1 року, або стаж роботи за фахом у державній службі — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом в інших сферах діяльності — не менше 3 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

Провідний державний фінансовий інспектор: повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС на посаді старшого контролера-ревізора (старшого державного аудитора) та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на посаді старшого державного фінансового інспектора (старшого державного аудитора) — не менше 1 року, або стаж роботи за фахом у державній службі чи в інших сферах діяльності — не менше 2 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

Старший державний фінансовий інспектор: повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС на посаді контролера-ревізора (державного аудитора) та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на посаді державного фінансового інспектора (державного аудитора) — не менше 1 року, або стаж роботи за фахом у державній службі чи в інших сферах діяльності — не менше 1 року. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

Державний фінансовий інспектор: повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста без вимог до стажу роботи. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

5.2. ДЕРЖАВНИЙ АУДИТОР (ГОЛОВНИЙ, ПРОВІДНИЙ, СТАРШИЙ) ПІДРОЗДІЛУ АУДИТУ (ДЕПАРТАМЕНТУ, УПРАВЛІННЯ, ВІДДІЛУ, СЕКТОРУ) ДЕРЖФІНІНСПЕКЦІЇ (ІНСПЕКЦІЇ, РАЙОННОЇ ІНСПЕКЦІЇ)

Завдання, обов'язки та повноваження. Здійснює державний фінансовий контроль у формі державного фінансового аудиту. Виконує підготовку до проведення державного фінансового аудиту. Проводить державний фінансовий аудит або бере участь чи очолює групу державних аудиторів (крім державного аудитора). Реєструє аудиторський звіт та оформляє матеріали за закінченими державними фінансовими аудитами згідно з порядком, установленим у Держфінінспекції. Бере участь в узагальненні результатів державного фінансового аудиту. Готує матеріали за державними фінансовими аудитами для надання відповідному органу виконавчої влади або місцевого самоврядування, а у випадках, передбачених чинним законодавством, — правоохоронному органу. Здійснює контроль за виконанням рекомендацій (пропозицій), наданих за результатами здійснених державних фінансових аудитів. Бере участь у проведенні інших контрольних заходів, оформлення і реалізації їх результатів. Бере участь у складанні звітності щодо роботи підрозділу за встановленими формами. Співпрацює з іншими структурними підрозділами Держфінінспекції та її територіальних органів, здійснює обмін інформацією, необхідною для виконання покладених на нього функцій. Бере участь у роботі з підвищення кваліфікації працівників підрозділу згідно із затвердженим планом. Здійснює роботу з документами згідно з чинним законодавством. При виконанні покладених завдань та обов'язків забезпечує: захист інформації з обмеженим доступом відповідно до чинного законодавства; дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку; антикорупційного законодавства та законодавства з питань державної служби.

Має право. За дорученням керівництва представляти підрозділ в інших структурних підрозділах Держфінінспекції та її територіальних органах, органах виконавчої влади, правоохоронних органах, на підприємствах, в установах та організаціях з питань, що стосуються його компетенції. Готувати запити на отримання від структурних підрозділів Держфінінспекції та її територіальних органів, органів виконавчої влади, правоохоронних органів, територіальних підрозділів внутрішнього аудиту міністерств, органів виконавчої влади; підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб — підприємців інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків. Брати участь у проведенні контрольних заходів згідно з чинним законодавством. Брати участь у нарадах, семінарах та круглих столах, інших заходах з питань, що належать до компетенції підрозділу. Подавати керівництву відповідного структурного підрозділу пропозиції щодо вдосконалення його роботи.

Повинен знати: Конституцію України, закони України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Міністерства фінансів України та Держфінінспекції, інші нормативно-правові акти, інструктивні та методологічні документи, що регулюють питання організації та здійснення державного фінансового контролю, а також розвиток відповідних сфер (галузей) економіки; порядок підготовки та внесення до відповідних органів проектів нормативно-правових актів; практику застосування чинного законодавства; основи державного управління, економіки та права; форми та методи роботи із засобами масової інформації; основи трудового законодавства; правила ділового етикету; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп'ютері та відповідні програмні засоби; ділову мову; вільно володіти державною мовою.

Кваліфікаційні вимоги.

Головний державний аудитор: повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС на посаді провідного державного аудитора (провідного контролера-ревізора) та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на посаді провідного державного аудитора (провідного державного фінансового інспектора) — не менше 1 року, або стаж роботи за фахом у державній службі — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом в інших сферах діяльності — не менше 3 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

Провідний державний аудитор: повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС на посаді старшого державного аудитора (старшого контролера-ревізора) та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на посаді старшого державного аудитора (старшого державного фінансового інспектора) — не менше 1 року, або стаж роботи за фахом у державній службі чи в інших сферах діяльності — не менше 2 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

Старший державний аудитор: повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС на посаді державного аудитора (контролера-ревізора) та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на посаді державного аудитора (державного фінансового інспектора) — не менше 1 року, або стаж роботи за фахом у державній службі чи в інших сферах діяльності — не менше 1 року. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

Державний аудитор: повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста без вимог до стажу роботи. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

6. КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ ДО ІНШИХ КЕРІВНИХ ПОСАД У СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛАХ ДЕРЖФІНІНСПЕКЦІЇ ТА ЇЇ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ОРГАНІВ

Заступник директора Департаменту організаційної роботи; заступник директора департаменту — начальник відділу галузевого департаменту, департаментів організаційної роботи, державного фінансового аудиту бюджетних програм та діяльності суб'єктів господарювання державного сектору економіки та операційного аудиту; заступник начальника Відділу моніторингу ризикових операцій та державних закупівель; заступник начальника управління — начальник відділу Управління гармонізації державного внутрішнього фінансового контролю в апараті Держфінінспекції: повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на керівних посадах нижчої категорії — не менше 3 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі чи в інших сферах економіки — не менше 3 років, або стаж роботи за фахом — не менше 5 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

Начальник відділу у складі Департаменту організаційної роботи та Управління гармонізації державного внутрішнього фінансового контролю в апараті Держфінінспекції: повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС на керівних посадах нижчої категорії чи на посаді головного державного аудитора (головного контролера-ревізора) та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на керівних посадах нижчої категорії чи на посаді головного державного аудитора (головного державного фінансового інспектора) — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі чи в інших сферах економіки — не менше 3 років, або стаж роботи за фахом — не менше 5 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

Заступник начальника відділу у складі Департаменту організаційної роботи та Управління гармонізації державного внутрішнього фінансового контролю в апараті Держфінінспекції: повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС на керівних посадах нижчої категорії чи на посаді головного державного аудитора (головного контролера-ревізора) та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на керівних посадах нижчої категорії чи на посаді головного державного аудитора (головного державного фінансового інспектора) — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі чи в інших сферах економіки — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом — не менше 3 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

Заступник начальника управління — начальник відділу Управління інформаційних технологій в апараті Держфінінспекції: повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на керівних посадах нижчої категорії — не менше 3 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі чи в інших сферах діяльності — не менше 3 років, або стаж роботи за фахом — не менше 5 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

Начальник відділу у складі Управління інформаційних технологій в апараті Держфінінспекції: повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на керівних посадах нижчої категорії чи на посаді головного спеціаліста — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі чи в інших сферах діяльності — не менше 3 років, або стаж роботи за фахом — не менше 5 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

Заступник начальника відділу у складі Управління інформаційних технологій в апараті Держфінінспекції, відділу інформаційних технологій в апараті Інспекції: повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС та/або в Держфінінспекції та її територіальних органах на керівних посадах нижчої категорії чи на посаді головного спеціаліста — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі чи в інших сферах діяльності — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом — не менше 3 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

Заступник начальника самостійного відділу в апараті Інспекції: повна вища освіта фінансово-економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС на керівних посадах нижчої категорії чи на посаді головного контролера-ревізора (головного державного аудитора) та/або в Держфінінспекції, її територіальних органах на керівних посадах нижчої категорії чи на посаді головного державного фінансового інспектора (головного державного аудитора) — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі чи в інших сферах економіки — не менше 2 років, або стаж роботи за фахом — не менше 3 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки.

0